Μια ακόμη ήττα, η 7η συγκεκριμένα, για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας στο πρωτάθλημα.

Πιο συγκεκριμένα ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής (εξ αναβολής) υποδέχθηκε στο ΔΑΚ Καστοριάς, σήμερα το απόγευμα, τον Αχέρων Καναλακίου, από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι και πρωτοπόροι στην βαθμολογία κατάφεραν να πετύχουν γρήγορα το γκολ, στο 9ο λεπτό συγκεκριμένα, με τον Κυριάκη, ενώ οι «κυανοκίτρινοι» του Πασχάλη Δημητρίου, παρότι ανέβασαν αρκετά τον ρυθμό τους και είχαν την κατοχή, δεν κατάφεραν να μετατρέψουν σε γκολ τις ευκαιρίες που είχαν.

Στην επανάληψη είχε τον πρώτο λόγο, πέτυχε ένα ακόμη γκολ, στο 67′ με τον Ερέκι, ενώ θα μπορούσαν να είχαν βρει δίχτυα ακόμη δύο φορές, όμως η μπάλα και στις δύο περιπτώσεις σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Γρηγόρη Κοσμίδη.

Με την σημερινή ήττα της η Καλλιθέα πλέον δεν έχει ελπίδες για να παραμείνει στην κατηγορία και όπως όλα δείχνουν από τη νέα σεζόν θα επιστρέψει στο τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Καστοριάς.

Τέλος, ο επόμενος αγώνας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος είναι αυτή την Κυριακή και πάλι εντός έδρας με τον ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου.