Με δύο γκολ λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα, στο 86′ και το 95′ ηττήθηκε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας από τον Τηλυκράτη στο Δ.Α.Κ. Καστοριάς. Τα δύο γκολ πέτυχε ο Κολοβός, που αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή για τον Τηλυκράτη (μπήκε στο 64′), ο οποίος, να σημειωθεί, έπαιζε με 10 παίκτες από το 75′. Το γκολ για την Καλλιθέα πέτυχε με κοντινό σουτ ο Νικολόπουλος, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χασάι, και αδύναμη απόκρουση του τερματοφύλακα του Τηλυκράτη.

Τα αποτελέσματα των αγώνων από το sportsup.gr

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Τηλυκράτης 1-2 (Ημίχρονο 0-0)

96′ ΤΕΛΙΚΟ 1-2

95′ ΓΚΟΛ! Ο Τηλυκράτης με γκολ του Κολοβού. πάγωσε το ΔΑΚ

93′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Εκτός ο Γεωργούσης, μέσα ο Μπάλι

91′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Εκτός ο Καταγής Γ., μέσα ο Χριστογιάννης

89′ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Εκτός ο Αντωνιάδης, μπαίνει ο Γρηγοριάδης

86′ ΓΚΟΛ! 1-1 ο Τηλυκράτης. Αντεπίθεση και κοντινό σουτ του Κολοβού.

81′ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Εκτός ο Νικολόπουλος, μπήκε ο Σιαραφέρας

78′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Βγαίνει ο Φράγκος, μπαίνει ο Γεωργάκης

77′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Από πολύ κοντινή θέση ο Αντωνιάδης σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας έστειλε σε κόρνερ

75′ Αποβολή με δεύτερη κίτρινη o Τζελάι. Με 10 συνεχίζει ο Τηλυκράτης

68′ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Βγαίνει ο Τσόπρας, μπαίνει ο Παπαδημητρίου

66′ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Βγαίνει ο Μηλιάτης, μπαίνει ο Παπαδόπουλος

64′ Αλλαγή για τον Τηλυκράτη. Βγαίνει ο Περιστέρης, μπαίνει ο Κολοβός

60′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μηλιάτη, έδιξε στη δεξιά του γωνία ο Κουσιάδης

57′ Συρτό σουτ του Παπαθανασίου έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Κουσιάδης στην αριστερή του γωνία σε κόρνερ

55′ Ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Μηλιάτη από το κέντρο να επιχειρεί να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα του Τηλυκράτη, Κουσιάδη, ο οποίος όμως μπλόκαρε την μπάλα.

51′ ΓΚΟΟΟΟΛ Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χασάι, αδύναμη απόκρουση του τερματοφύλακα του Τηλυκράτη, κοντινό σουτ του Νικολόπουλου και η μπάλα στα δίχτυα
16:03′ Ξεκίνησε το Β’ Ημίχρονο
45′ Ημίχρονο. Υπεροχή της Καλλιθέας στο πρώτο ημίχρονο, αλλά «άκαρπη». Αντίθετα, ο Τηλυκράτης, πλην μιας φοράς δεν απείλησε την εστία του Κράτσιου.
38′ O Μέγας Αλέξανδρος ελέγχει το παιχνίδι, δεν έχει απειληθεί και ψάχνει τους διαδρόμους για να βγει στην επίθεση
28′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χασάι ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
25′ Με τη συμπλήρωση του πρώτου 25λέπτου του αγώνα η Καλλιθέα πατάει καλύτερα στο γήπεδο έχει τις ευκαιρίες, χωρίς, όμως, να μπορεί να τις μετατρέψει σε γκολ.

22′ Ευκαιρία και για Τηλυκράτη. Σουτ του Τόσκα, απέκρουσε ο Κράτσιος στην αριστερή γωνία διώχνοντας σε κόρνερ
21′ Ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Μήνο που έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ
19′ Συνεχίζει να πιέζει η Καλλιθέα αλλά έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα
10′ Πολύ δυνατά έχει μπει στο παιχνίδι ο Μέγας Αλέξανδρος που ψάχνει το γκολ
08′ Επίθεση της Καλλιθέας με τον Χασάι, επιχείρησε τη σέντρα, βρήκε πάνω σε παίκτη της του Τηλυκράτη και οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για χέρι και πέναλτι.
07′ Στην Κόντρα ο Χασάι μπήκε στην περιοχή και από πλάγια δοκίμασε ένα καλό σουτ με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
06′ Μεγάλη ευκαιρία για την καλλιθέα. Κόρνερ του Αντωνιάδη,  κοντινή κεφαλιά Μήνου και ελάχιστα άουτ.

15:02 Ξεκίνησε το παιχνίδι

Οι συνθέσεις

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας: Κράτσιος, Τάσιος, Τσόπρας, Λαδάς, Μήνος, Μηλιάτης, Αντωνιάδης, Σαλβαρίνας, Νικολόπουλος, Παπαθανασίου, Χασάι. (Αν.: Παπαδόπουλος, Σιαραφέρας, Παπαδημητρίου, Κοκκινίδης, Γρηγοριάδης, Τσακλίδης, Λουδοβάρης)

Τηλυκράτης: Κουσιάδης, Πριονάς, Καταγής Σ., Δημητρίου, Μπουρδούβαλης, Τζελάι, Περιστέρης, Τόσκας, Γεωργούσης, Καταγής Γ., Γράγκος (Αν.: Μπάλι, Χριστογιάννης, Τεντζερης, Συνοδινός, Κολοβός, Γεβργάκης)

Διαιτητές: Στεφάνου, Τίκας, Ράπτης (Θεσπρωτίας)