Οι «κυανόμαυροι» του Γιάννη Τσεμπερίδη… καθάρισαν στο Τοιχιό την Α.Ε. Βιτσίου με σκορ 0-3 και, πλέον, έπειτα από τα «στραβοπατήματα» του Γράμμου Μαυροχωρίου και της Α.Ε. Γραμμοχωρίων σε Πεντάβρυσο και Χλόη, όπου γνώρισαν τις ήττες με 3-1 και 4-3, αντίστοιχα, απολαμβάνουν μόνοι τους τη θέα από το… ρετιρέ της βαθμολογίας.

Ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη του Νταηλάκη στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, ωστόσο, για να προκύψει το δεύτερο συνολικά «τρίποντό» του και, παράλληλα, να διατηρήσει το αήττητό του, χάριν του οποίου έχει επτά πλέον πόντους και προπορεύεται στον πίνακα της βαθμολογίας, χρειάστηκε οι παίκτες του να φτάσουν στο 0-1 στο 61ο λεπτό, οπότε ο Βαγγέλης Ευαγγέλου έβαλε τις βάσεις για τη νίκη της ομάδας του.

Βλέπετε, στο α’ ημίχρονο οι «κυανόμαυροι» του Γιάννη Τσεμπερίδη, θα έλεγε κανείς, ότι πετούσαν «χαρταετό», με αποτέλεσμα σε κανένα σημείο του πρώτου σαρανταπενταλέπτου να μη δικαιολογήσουν τη φήμη της «καλοκουρδισμένης» ομάδας, απέναντι, εντούτοις, στους γηπεδούχους του Νίκου Γατόπουλου, που χάρη  στις φιλότιμες προσπάθειές τους στην άμυνα, δεν επέτρεψαν η εστία τους να διατρέξει κανέναν ιδιαίτερο κίνδυνο.

Ο Νταηλάκης έκανε το «κομμάτι» του στην επανάληψη

Το κάτω του μετρίου αγωνιστικό πρόσωπο που εμφάνισαν στο α’ ημίχρονο οι «κυανόμαυροι», κατά πως φάνηκε από τα πρώτα κιόλας λεπτά της επανάληψης, το άφησαν στα αποδυτήρια και, αλήθεια είναι, ότι με το που πάτησαν στο χορτάρι έδειξαν να ξέρουν τι θέλουν στο παιχνίδι αλλά και πώς να το πάρουν.

Έτσι, με ορθολογικό, πλέον, ποδόσφαιρο, όπως προαναφέρθηκε, έφτασαν στο 0-1 στο 61’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα (71’), ο Χρήστος Καραγιαννίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ 0-2, για να διαμορφώσει τα αριθμητικά δεδομένα του αγώνα (0-3) στο 84’ ο Ηλίας Παπαηλιάδης.

Διατητές: Ντούκας, Τριανταφυλλίδης, Κύρκος

ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ: Γατόπουλος, Κράτσιος, Γκάτζιος, Γεωργάκας, Τσιφλικιώτης, Πόπης, Ζάνος, Μέλιος (57′ Τζιάρας Γ.), Σαραμπίνας (53′ Χρηστάκης), Τραϊανός, Τεμέλκος (73′ Μεγκούδης)

ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ: Ταχμαζίδης Θ., Αμπαρτζής, Νικολάου, Καραβασίλης (55′ Χαραλαμπίδης), Σαββόπουλος Κ., Τζιώτζης, Παπαηλιάδης, Παντελίδης (60′ Σαρηπανίδης), Ευαγγέλου Ε., Τσακλίδης, Καραγιαννίδης (73′ Παπαρούπας)