Κύπελλο Ελλάδας: Σήμερα δίνει τη «μάχη» με την Αναγέννηση Πλαγιάς ο Ηρακλής Πολυκάρπης

Στο Κιλκίς κόντρα στην Αναγέννηση Πλαγιάς θα δώσει σήμερα την «μάχη» για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ο Ηρακλής Πολυκάρπης.

Η ομάδα της Πολυκάρπης θα εκπροσωπήσει την Καστοριά ως Κυπελλούχος ΕΠΣΚ και θα παλέψει με την Αναγέννηση για το εισιτήριο της επόμενης επόμενης φάσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας:

Κυριακή 26/8, Ώρα 17.00

Γήπεδο Βραχνεϊκων : Διαγόρας-Αιολικός

Γήπεδο Παραλιμνίου : Απόλλων Παραλιμνίου-Θράκη Φερών

Γήπεδο Ξάνθης : Άρης Άβατου-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

Γήπεδο Αμύνταιου : Ερμής Αμύνταιου-ΑΕ Καλαμπακίου

Γήπεδο Κομοτηνής : Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΟ Καρδιάς

Γήπεδο Κιλκίς : Αναγέννεση Πλαγιάς-Ηρακλής Πολυκάρπης

Γήπεδο «Ανθή Καραγιάννη» : Καβάλα-Γιαννιτσά

Γήπεδο Τσαριτσάνης : Οικόνομος Τσαριτσάνης-ΑΕ Μεσολλογίου

Γήπεδο Πτολεμαϊδας : Φούφας Μακεδονικός-Νίκη Βόλου

Γήπεδο Λευκάδας : Τηλυκράτης-ΑΟ Σελλάνων

Γήπεδο Ιτέας : Αστέρας Ιτέας-Θεσπρωτός

Γήπεδο Αγίου Αντωνίου : Παλληξουριακός-ΑΕ Ξηροβουνίου

Γήπεδο Κρανιδίου : ΑΕ Ερμιονίδας-Δάφνη Δαφνώνας

Γήπεδο Καμαρίου : Θύελλα Καμαρίου-Κηφισιά

Γήπεδο Κορίνθου : Κόρινθος-Καλαμάτα

Γήπεδο Καπαρελλίου : Κιθαίρων –ΑΕ Βαθύλλου

Γήπεδο Πυλίου (Κώς) : Αντίμαχος-Θύελλα Ραφήνας

Γήπεδο Ελευσίνας : Ηρακλής Ελευσίνας-Ιεράπετρα

Γήπεδο Καλλιθέας : Εθνικός Πειραιώς-ΑΟ Παλαιοχώρας

Γήπεδο Χαλκίδας : ΑΟ Χαλκίς-Επισκοπή

*Χωρίς αγώνας περνάει ο Αλέξανδρος Ημαθίας

Οι διαιτητές της 1ης φάσης:

Απόλλων Παραλιμνίου-Θράκη Φερών
Διαιτητής: Δημητριάδης (Χαλκιδικής), Βοηθοί: Χρυσαϊδης, Σκούτας (Χαλκιδικής)
ΑΟ Ξάνθης-Άρης Αβάτου
Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης), Βοηθοί: Δημητριάδης, Καραγιάννης (Θράκης)
Ερμής Αμυνταίου-ΑΕ Καλαμπακίου
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης), Βοηθοί: Βογδόπουλος, Εμμανουήλ (Κοζάνης)
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΟ Καρδίας
Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας), Βοηθοί: Παστιάδης, Οικονομίδης (Δράμας)
Αναγέννηση Πλαγιάς-Ηρακλής Πολύκαρπης
Διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας), Βοηθοί: Κουφός, Ανδρέου (Μακεδονίας)
Καβάλα-ΑΣ Γιαννιτσά
Διαιτητής: Στόλης (Σερρών), Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Ραβίκαλης (Δράμας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΕ Μεσολογγίου
Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας), Βοηθοί: Αναστασίου, Σακκάς (Θεσσαλίας)
Μακεδονικός Φούφας-Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Πέλλας), Βοηθοί: Δεμερτζής, Ταγκαλίδης (Πέλλας)
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΟ Σελλάνων
Διαιτητής: Πάνος (Ηπείρου), Βοηθοί: Αντωνίου, Τσαντάς (Ηπείρου)
Αστέρας Ιτέας-Θεσπρωτός
Διαιτητής: Λαθύρης (Φθιώτιδας), Βοηθοί: Δόσκορης, Λιτοσελίτης (Φθιώτιδας)
Παλληξουριακός-ΑΕ Ξηροβουνίου (15:30)
Διαιτητής: Τζαγκαράκης (Αχαϊας), Βοηθοί: Ανδριανός, Σωτηρόπουλος (Αχαϊας)
Διαγόρας Βραχνέικων-Αιολικός (Κυριακή 2/9-16:30)
Διαιτητής: Ρούσσος (Κορινθίας), Βοηθοί: Αντωνόπουλος, Θεοδωρόπουλος (Κορινθίας)
Ερμιονίδα-Δάφνη Δαφνώνα (16:30)
Διαιτητής: Λιάρος (Λακωνίας), Βοηθοί: Καφετζόπουλος, Ροζάκης (Λακωνίας)
Θύελλα Καμαρίου-Κηφισιά (14:30)
Διαιτητής: Φίτσας (Δυτ. Αττικής), Βοηθοί: Καντανολέων, Παύλος (Δυτ. Αττικής)
Κόρινθος 2006-Καλαμάτα
Διαιτητής: Στάμος (Αθηνών), Βοηθοί: Σταυρόγλου, Μ. Στάμος (Αθηνών)
Κιθαιρών Καπαρελίου-Πανσαμιακός (Κυριακή 2/9-17:00)
Διαιτητής: Πόγκας (Εύβοιας), Βοηθοί: Δάλλας, Κελεπούρης (Εύβοιας)
Αντίμαχος-Θύελλα Ραφήνας (18:00)
Διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας), Βοηθοί: Τσολακίδης, Μητράκος (Αθηνών)
Ηρακλής Ελευσίνας-ΟΦ Ιεράπετρας
Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά), Βοηθοί: Κοτζαμανίδης, Γαρούφος (Πειραιά)
Εθνικός-ΑΟ Παλαιόχωρας
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών), Βοηθοί: Βιτσεντζάτος, Γκούβας (Ανατ. Αττικής)
Χαλκίδα-Επισκοπή (16:00)
Διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας), Βοηθοί: Σοφός, Παπαδημητρόπολος (Βοιωτίας)

Κληρώνει τη Δευτέρα για τη 2η φάση

Τη Δευτέρα στις 15:00 έχει προγραμματιστεί η κλήρωση της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδή. (UPD 21:02)

Υπενθυμίζεται ότι την Κυριακή (26/8) θα λάβει χώρα η η πρώτη φάση με 41 ομάδες (20 αναμετρήσεις και μία που θα περάσει χωρίς αγώνα, ενώ 12 δεν δήλωσαν συμμετοχή) να ρίχνονται στη μάχη του Κυπέλλου.

Μόλις ολοκληρωθεί η πρώτη πράξη… θα προκύψουν 21 ομάδες, εκ των οποίων 11 θα σταθούν τυχερές και θα πάρουν απευθείας το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Οι υπόλοιπες 10 ομάδες, αφού χωριστούν με βάση τα γεωγραφικά τους κριτήρια, θα αναμετρηθούν σε μονούς αγώνες νοκ άουτ. Έτσι λοιπόν όταν προκύψουν οι 11 μαζί με τις υπόλοιπες 5 που θα έχουν περάσει στην επόμενη φάση δίχως να αγωνισθούν, θα συμπληρώσουν το παζλ των 16 που θα περάσουν στην τρίτη φάση του θεσμού.

Αξίζει να σημειωθεί ότι όποια ομάδα κληρωθεί πρώτη θα είναι και η γηπεδούχος.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here