Σπουδαία νίκη-πρόκριση πέτυχε -πριν από λίγο- ο ΓΠΟ Καστοριάς στην Δράμα κόντρα στην ΔΟΞΑ 2016!

Η ομάδα της Καστοριάς στην κανονική διάρκεια του αγώνα ήρθε ισόπαλη (1-1) και το ματς οδηγήθηκε τελικά στην διαδικασία των πέναλτι όπου και επικράτησε με σκορ 2-4.

Για τον ΓΠΟ Καστοριάς στην διαδικασία των πέναλτι ευστόχησαν:
ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ – ΤΣΙΟΥΚΡΑ – ΜΑΡΚΟΥ – ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ. Η ΚΥΡΙΖΑΚΗ δεν χρειάστηκε να σουτάρει.

Η τερματοφύλακας μας ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ είδε την δεύτερη εκτέλεση να πηγαίνει αουτ και απέκρουσε την τρίτη!!

Στο πρώτο ημίχρονο η ΔΟΞΑ έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων, προηγήθηκε με πολύ όμορφο πλασέ στην κίνηση της ΤΟΥΡΕΤΖΟΓΛΟΥ.
Στην συνέχεια δεν καταγράφηκε κάποια αξιόλογη φάση με τις γηπεδούχες να κινούνται πιο επιθετικά και να έχουν περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή τους!

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη για την ισοφάριση, έτρεξε πολλά χιλιόμετρα και στάθηκε τυχερή καθώς στην πρώτη αξιόλογη φάση που κατέγραψε έφερε το ματς στα ίσα με εξαιρετικό τελείωμα της ΚΥΡΙΖΑΚΗ.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην “ρώσικη ρουλέτα” όπου η ομάδα μας φάνηκε πιο ψύχραιμη και εύστοχη παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ όπου και θα υποδεχθεί στην έδρα της την ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΡΑΚΗΣ.

Η νίκη των κοριτσιών μας αποκτά μεγαλύτερη αξία καθώς επικράτησαν μίας πολύ δυνατής ομάδας με αστείρευτο ταλέντο!!!