Την πρώτη της εκτός έδρας ήττα γνώρισε -πριν από λίγο- η ομάδα της Μεσοποταμίας, η οποία κρατήθηκε ζωντανή στη διεκδίκηση βαθμού για 50 λεπτά.

Τέλος αγώνα

90′: Τρίτο γκολ για τη Νέα Καλλικράτεια, ο Κύρκου έκανε το 3-0

83′: Τελευταία αλλαγή για την Αστραπή, μέσα ο Ξανθόπουλος, έξω ο Κοκοβίδης

82′: Πολύ δύσκολα πλέον τα πράγματα για τους παίκτες του Γιώργου Τομόπουλου

76′: Γκολ για την Καλλικράτεια, ο Γκέρι βγήκε μόνος του με τον Κράτσιο και έκανε το 2-0

66′: Αλλαγή για την Αστραπή, μέσα ο Γρηγόρης Καραμανίδης, έξω ο Σαββόπουλος

63′: Σουτ του Στασινόπουλου μπλόκαρε ο Συλέκτης

62′: Καλή φάση για την Αστραπή, ο Κρομλίδης σέντραρε η μπάλα πήρε πορεία προς την εστία αλλά στο δοκάρι έδιωξαν οι παίκτες της Καλλικράτειας σε κόρνερ

56′: Ανεβάζει στροφές η Αστραπή Μεσοποταμίας

54′: Αλλαγή για την Αστραπή, μέσα ο Αριστοτέλης Λουδοβάρης, έξω ο Αναστάσιος Νικολάου

53′: Γκολ και 1-0 για τη Νέα Καλλικράτεια

51′: Εκτελεί ο Ξανθόπουλος

50′: Πέναλτι υπέρ της Νέας Καλλικράτειας, έπειτα από ανατροπή του Ξανθόπουλου από τον Αργύρη Κράτσιο

46′: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο (0-0). Όλα «μηδέν» στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Η ομάδα της Μεσοποταμίας δεν έχει απειληθεί, ούτε έχει απειλήσει, αμύνεται σωστά και ψάχνει το γκολ -κυρίως- με αντεπιθέσεις

41′: Αλλαγή για την Αστραπή Μεσοποταμίας, μέσα ο Γάκιας, έξω ο Ταρέλι

40′: Πρώτη φορά που απειλεί ουσιαστικά την εστία του Κράτσιου η Νέα Καλλικράτεια με τον Προβατίδη να πιάνει το πλασέ -έπειτα από σέντρα- με την μπάλα να καταλήγει άουτ

35′: Σουτ του Προβατίδη (Νέας Καλλικράτειας) η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

30′: Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να μην έχουν απειλήσει η μία την άλλη

28′: Η μπάλα στο τοίχος, απομάκρυναν οι παίκτες της Αστραπής

27′: Πρώτη κίτρινη κάρτα για την Αστραπή, στον Αργύρη Κράτσιο για αντικανονικό μαρκάρισμα και φάουλ έξω από την περιοχή για την Καλλικράτεια

23′: Προσωρινή διακοπή του αγώνα από τον διαιτητή (τάιμ άουτ) για να δροσιστούν οι παίκτες

18′: Πρώτη φάση του αγώνα για την Καλλικράτεια, ο Ξανθόπουλος επιχείρησε το σουτ, αρκετά άστοχο δεν απείλησε την εστία του Κράτσιου

14′: Αρκετά χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα, με τις ομάδες ακόμα να ψάχνουν τα πατήματά τους

10′: Χωρίς φάση ακόμα το παιχνίδι

5′: Αναγνωριστικά τα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης στη Νέα Καλλικράτεια

Σέντρα! Ξεκίνησε το παιχνίδι

15:13: Η αρχική 11αδα της Νέας Καλλικράτειας: Συλέκτης, Κοσμίδης, Παπακωνσταντίνου, Δαγκούλης, Μάντζιος, Αποστόλου, Ξανθόπουλος, Κουκουλέκης, Γκέρι, Σουλίδης, Προβατίδης

15:06: Η αρχική 11αδα της Αστραπής Μεσοποταμίας (Γιώργος Τομόπουλος): Κράτσιος, Νικολάου, Παλαιοδήμος, Κράτσιος Α., Σιοπόβου, Κρομλίδης, Σαββόπουλος, Χότζια, Στασινόπουλος, Ταρέλι, Κοκοβίδης

14:59: Η αποστολή (18αδα) της Νέας Καλλικράτειας: Συλέκτης, Κοσμίδης, Παπακωνσταντίνου, Δαγκούλης, Μάντζιος, Αποστόλου, Ξανθόπουλος, Κουκουλέκης, Γκέρι, Σουλίδης, Προβατίδης, Κύρκου, Χότζα, Παπαγεωργίου, Τσολακίδης, Κριτσιάνης, Κιουρτσίδης και Ταχματζίδης

14:52: Η αποστολή (18αδα) της Αστραπής Μεσοποταμίας στη Νέα Καλλικράτεια: Κράτσιος, Μεϊμαριδης, Λουδουβάρης, Νικολάου, Κράτσιος Α., Παλαιοδήμος, Σιοπόβου, Ξανθόπουλος, Τσιάτσος, Γάκιας, Κρομλίδης, Στασινόπουλος, Χότζια, Σαββόπουλος, Κοκοβίδης, Καραμανίδης Γ. και Ταρέλι