Καραγιάννια – Καστοριά 3-2 ΤΕΛΙΚΟ (Ημίχρονο 2-1)

Αποστολή στην Κοζάνη: Αντρέας Ηλιόπουλος

Δε θα συνεχίσει ο προπονητής Νίκος Εμαννουηλίδης, δήλωσε στη συνέντευξη τύπου, μετά το τέλος του αγώνα.
90′ Διπλή αλλαγή με τον γκολκίπερ Πετσώνη στη θέση του Φυτανίδη και τον Γεωργαντά στη θέση του Σιαραφέρα.

85′ ΓΚΟΛ! Μειώνει η Καστοριά, με πλασέ του Κάσα, από πάσα του Βενέτη
82′ Πρώτη αλλαγή για την Καστοριά. Ο Βενέτης περνά στο ματς αντικαθιστώντας τον Χαραλαμπίδη
76′ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Παναγιωτίδη να φεύγει μόνος απέναντι στον Τριανταφυλλίδη πλασάροντας ελάχιστα άουτ.
68′ Εξοχή κάθετη πάσα του Πατσίκα στον Χασάι που σουτάρει δυνατά με τον Κοφίδη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
63′ Σπουδαία χαμένη ευκαιρία για τα Καραγιάννια με τον Τριανταφυλλίδη να κερδίζει σε τετ α τετ τον Μπατμά και τον επερχόμενο Ιωαννίδη να αποσοβεί με σωτήριο τάκλιν βέβαιη παραβίαση της εστίας
54′ Η Καστοριά μπαίνει όπως ακριβώς ξεκίνησε και χάνει μεγάλη ευκαιρία όταν μετά από φάουλ του Χασάι ο Σιαραφέρας πιάνει τη κεφαλιά και ο γκολκίπερ Κοφίδης παραχωρεί σε κόρνερ.
48′ Γκολ του Χαματάι
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45′ Λήξη του ημιχρόνου. Μαγική εικόνα το 2-1. Η κορυφαία ίσως εκτός έδρας εμφάνιση της Καστοριάς στο φετινό πρωτάθλημα.

44′ Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Χασάι. Ο γκολκίπερ Κοφίδης εκτινάσσεται στο παραθυράκι και αποκρούει με τα ακροδάχτυλα.

40′ Σέντρα του Χασάι για τον Χαραλαμπίδη με τον Σαββίδη να του παίρνει τη μπουκιά από το στόμα.

37′ Γκολ για την Καστοριά με σουτ του Κάσα, ο οποίος είναι ένας εκ των κορυφαίων της ομάδας των γουναράδων.

34′ Ευθύβολο σουτ του Μπουρτουτζάν με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ
32′ Γκολ για τα Καραγιάννια με τον Μπουρτουτζάν. Τρομερό λάθος στην άμυνα της Καστοριάς. Ασυννενοησία στην άμυνα της Καστοριάς ανάμεσα στον Φυτανίδη και τον γκολκίπερ Τριανταφυλλίδη. Ο Μπουρτουτζάν προ κενής εστίας εκμεταλλεύτηκε το «δώρο» της άμυνας και έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.
30′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Καστοριά που αγγίζει την ισοφάριση! Ο Κάσα γίνεται κάτοχος της μπάλας σουτάρει από το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να σταματά στο εσωτερικό δοκάρι και εν συνεχεία να περνάει από την γραμμή, χωρίς όμως να περάσει στα δίχτυα

24′ Απευθείας φάουλ του Χασαι, η μπαλα περνά λίγο άουτ απο το δεξι κάθετο δοκάρι της εστιας του Κωφιδη

21′ Εκδηλώνεται η πρώτη καλή στιγμή για την Καστοριά. Η έξοχη ατομική επέλαση του Πατσίκα, ο οποίος προσπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και σέντραρε στον αμαρκάριστο Χαραλαμπίδη, που από πολύ πλεονεκτική θέση δεν κατόρθωσε να τελειώσει την φάση

16′ Γκολ για τα Καραγιάννια. Στην πρώτη ευκαιρία η γηπεδούχος ευτύχησε να προηγηθεί.
Το γκολ πέτυχε ο Μπατμάς με μονοκόμματο σουτ. Υπήρξε ολιγωρία στην άμυνα της Καστοριάς και από λάθος του Ηλία οι ποδοσφαιρστές των γηπεδούχων έκλεψαν την μπάλα και με το διαγώνιο σουτ του Μπορντουτζάν πήραν κεφάλι στο σκορ. Να σημειωθεί ότι ήταν και η μοναδική φάση του παιχνιδιού, μέχρι τη στιγμή του γκολ.

12′ Ισορροπημένο το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης

00′ Έγινε η σέντρα

Καστοριά: Τριανταφυλλίδης, Πατσίκας, Νίνος, Ηλίας, Φυτανίδης, Αντωνιάδης, Χαραλαμπίδης, Ιωαννίδης, Σιαραφέρας, Κάσα, Χασάι.

Με τα Καραγιάννια αγωνίζεται στη βασική 11άδα ο πρώην αρχηγός της Καστοριάς, Θοδωρής Ιασωνίδης