Τον Άγιο Ματθαίο Κέρκυρας, αντιμετώπισε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής, στον 5ο όμιλο.

Με το… αριστερό ξεκίνησε σήμερα τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στην Γ’ Εθνική η ομάδα του Πασχάλη Δημητρίου, καθώς δεν κατάφερε να αποσπάσει βαθμό ή βαθμούς στην Κέρκυρα όπου και γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 4-1 από τον τοπικό «Άγιο Ματθαίο».

Πιο συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν από πολύ νωρίς (6ο λεπτό), όμως, οι «κυανοκίτρινοι» έφεραν ξανά το παιχνίδι στα… ίσα με τον Τζερεμέ 4 λεπτά αργότερα (10′) με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 30′ ο αμυντικός της Καλλιθέας, Χρήστος Παναγιωτίδης με αυτογκόλ του, έδωσε ξανά το προβάδισμα στον «Άγιο Ματθαίο» (2-1), ενώ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο διαιτητής της αναμέτρησης, κ. Μάριος Σιντόρης από την Θεσπρωτία, δεν έδωσε καθαρό πέναλτι στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα σε μαρκάρισμα στον Χασάι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έλεγξαν το παιχνίδι, πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα και πήραν του πρώτους τους βαθμούς για φέτος.

Τέλος, ο Μέγας Αλέξανδρος στην επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί στο ΔΑΚ Καστοριάς τον ΠΑΣ Πρέβεζας.

ΟΦΑΜ – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 4-1
06′ Σπίνουλας 1-0
10′ Τζερεμές 1-1 (απευθείας εκτέλεση  φάουλ)
30′ Παναγιωτίδης 2-1 (αυτογκόλ)
45′ Διαμαρτυρία της Καλλιθέας για καθαρό πέναλτι στον Χασάι