«Σκωτσέζικο ντους», μία κρύο, μία ζέστη, ήταν το ματς Αναγέννηση Πλαγιάς- «Ηρακλής» Πολυκάρπης (4-2)

Στην παράταση οι «πράσινοι» γνώρισαν την ήττα με σκορ 4-2 (κ.α. 2-2), με αποτέλεσμα να αποχαιρετίσουν πρόωρα τον φετινό θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος

Το «ειδύλλιο» του «Ηρακλή» Πολυκάρπης με την πρόκρισή του στη β’ φάση του θεσμού του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος, τελικά, δεν είχε αίσια έκβαση, μιας και οι «πράσινοι» του Ρούλη Κυβεντίδη, δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους στο σκορ (1-2) έως τη λήξη της αναμέτρησής τους με την Αναγέννηση Πλαγιάς, δεχόμενοι στο 85’ το γκολ της ισοφάρισης (2-2), με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγηθεί στη διαδικασία της παράτασης κι εκεί να χάσουν το ματς με 4-2.

10′ 1-0 η Αναγέννηση Πλαγιάς (Τομπατζίδης)
32′ Μεγάλη ευκαιρία από τον Μήλιο για την ισοφάριση.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ (1-0)
Αναφορικά με το παιχνίδι στο πρώτο του ημίχρονο που μόλις έληξε, αξίζει να σημειωθεί ότι η γηπεδούχος ομάδα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο χορτάρι πιέζοντας και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Παπαϊωάννου, ωστόσο, και ο Ηρακλής είχε δύο καλές στιγμές στα αντίθετα καρέ, με τη σημαντικότερη από αυτές να σημειώνεται στο 32′, όταν ο Μήλιος από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Να σημειωθεί ότι ο αγώνας διεξάγεται κάτω από αντίξοες συνθήκες με τη ζέστη (35 βαθμοί) να έχει… πρωταγωνιστικό ρόλο.

55′ 1-1 η Πολυκάρπη, ύστερα από σέντρα ακριβείας του Στασινόπουλου και μονοκόμματο σουτ του Μόσχου.

65′ Ανατροπή και 1-2 η Πολυκάρπη. Το γκολ  ήρθε έπειτα από σέντρα του Μόσχου και κεφαλιά του Μήλιου.

85′ 2-2 το σκορ με κεφαλιά του Αμανατίδη.

ΤΕΛΙΚΟ 2-2 ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

120′ 4-2  ΜΕ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ

4-2 ΤΕΛΙΚΟ

Η ομάδα της Πολυκάρπης παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη αγωνιστικά στο β’ ημίχρονο, με αποτέλεσμα να πάρει τα ηνία του αγώνα και να ασκήσει μεγάλη πίεση στην περιοχή της Αναγέννησης, η οποία δεν βρήκε τρόπο να αντιδράσει, και έτσι δέθηκε 2 γκολ. Η εστία της θα μπορούσε να παραβιαστεί για ακόμη μια φορά στο 75′ όταν ο Μόσχος δεν βρήκε δίχτυα από πλεονεκτική θέση. Τέλος, στο 85′ στη μια και μοναδική ευκαιρία της γηπεδούχου ομάδας, ο Ηρακλής δέχθηκε την ισοφάριση και έτσι οδηγήθηκε στην παράταση. , που ξεκινάει σε λίγο.

95′  3-2 η Αναγέννηση Πλαγιάς με γκολ του Τσομποζίδη

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ 3-2