Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Κυπελλου μεταξύ της Καστοριάς και του “Ηρακλή’ Πολυκάρπης που διεξάγεται ΔΑΚ Καστοριάς

14:35 Έναρξη του αγώνα

12′  Καλή ευκαιρία από τον Ηρακή Πολυκάρπης, μέσα στην περιοχή της Καστοριάς με τον Τσιμόπουλο, που δεν μπόρεσε από κοντινή απόσταση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

15′  Έξοχη ατομική του Αντωνιάδη, που αποφευγοντας τρεις αντιπάλους και πασάροντας στον Ντάμζι, του έδωσε την ευκαιρία από κοντά και πλάγια αριστερά, με πλασέ, να ανοίξει το σκορ (1-0)

17′ Από φαόυλ του Ματζάνα, κοντινή κεφαλιά του Αστράουσκα, απόκρουσε εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία ο Μπούρκας

19′ Εκτέλεση φάουλ του Στασινόπουλου πολύ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Δημητριάδη να απογειώνεται στο αριστερό του “Γ” και να αποκρούει σε κόρνερ

20′ Σουτ του Στασινόπουλου μέσα από την περιοχή. Η μπάλα κοντράρισε στο πόδι του Τράντα και ενώ πήρε κατευθυνση προς τα δίχτυα, ο Δημητριάδης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

29′ Σουτ από πολυ κοντινή απόσταση του Μήλιου απόκρουσε σωτήρια ο Δημητριάδης.

32′ Σουτ από πλεονεκτικη θέση του Ντάμζι ελάχιστα άουτ απο το δεξί κάθετο δοκαρι του Μπούρκα

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1 – 0

15:35 Έναρξη Β’ Ημιχρόνου

55′ Ανατροπή του Μήλιου από τον Τράντα και αποβολή του δεύτερου με κόκκινη κάρτα ως τελευταίου παίκτη

61′ Ο Μαντζάνας από θεση τετ α τετ δεν μπορεσε να νικήσει τον Μπούρκα που απόκρουσε με το πόδι σε κόρνερ

63′ Δυνατό συρτό σουτ του Ντάμζι από το ύψος της μεγάλης περιοχής απόκρουσε στην αριστερή του γωνία ο Μπούρκας

85′ Σε ανατροπή μέσα στην περιοχή του Μήλιου από τον Λαδά, ο διαιτητής κ. Καραταΐδης έδειξε το σημείο του πέναλτι. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μπούρκας (τερματοφύλακας Πολυκάρπης) και ισοφάρισε σε 1-1

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ 1-1

16: 25 Έναρξη Παράτασης

100′ Σουτ από το χώρο του κέντρου του Μηλιάτη, που είδε τον Μπουρκα μακριά από την εστία του, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα (2-1)

103′ Σουτ από κοντά και πλάγια αριστερά του Ντάμζι. Ο Μπούρκας αποκρουσε και η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του.

106′ 2η κίτρινη (κόκκινη) ο Ρέντας με τις αριθμητικές ισορροπίες στο παιχνίδι να αποκαθίστανται.

107′ Από θέση τετ α τετ ο Μήλιος σούταρε ψηλά άουτ

111′ Αποβολή με κόκκινη κάρτα του Μηλιάτη αφήνοντας την Καστοριά με 9 παίκτες

112′ Σουτ από καλή θεση του Ντάμζι άουτ

114′ Πλασέ από θέση τετ α τετ του Ντάμζι απόκρουσε σε κόρνερ ο Μπούρκας

117′ Σουτ του Παπαθανασίου έξω απο τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι του Δημητριάδη