Απροσδόκητα αποτελέσματα και απώλειες από τους πρωτοπόρους είχαμε στην 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Συγκεκριμένα, η πρωτοπόρος ΑΕΠ Καραγιαννίων προερχόμενη από το ‘’2’’ στη Φιλιππιάδα παραχώρησε λευκή ισοπαλία (0-0) στον Πανλευκάδιο, ενώ ο Τηλυκράτης Λευκάδας γνώρισε ήττα σοκ 0-3 από τη Νέα Αμφίλοχο που πέτυχε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Συγκάτοικοι στην κορυφή είναι η ΑΕΠ Καραγιαννίων και ο Μακεδονικός Φούφας που πήρε το τρίποντο με τον Αστέρα Παραποτάμου (1-0), ενώ αίσθηση προκάλεσε και η λευκή ισοπαλία που παραχώρησε η φιλόδοξη Λευκίμη κόντρα στον Σκουφά Κομποτίου.

Το σκορ της ημέρας και την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο θεσπρωτός (4-0 τον Ερμή Αμυνταίου.

Τέλος, η Καστοριά, μετά το ρεπό της περασμένης αγωνιστικής, στο δεύτερο ματς εντός έδρας δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας  νέα ήττα με σκορ 0-1 από τον Εθνικό Φιλιππιάδας, ο οποίος και πανηγύρισε το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα.

*Σε λίγο θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ, φωτογραφίες και βίντεο του αγώνα της Καστοριάς.

ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ    ΡΕΠΟ

Διαβάστε παρακάτω την εξέλιξη του ματς της Καστοριάς κόντρα στην Φιλλιπιάδα, όπως το μετέδωσε LIVE το sentra.com.gr:

00′ Σέντρα στο παιχνίδι με λιακάδα αλλά χωρίς πολύ κόσμο…

02′ Δυνατό σουτ απο τη Φιλιππιάδα λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. Μεγάλη ευκαιρία. Απόκρουση από τον Καράτζιο.

05′ πιέζει η Καστοριά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία για γκολ

09′ μεγάλη ευκαιρία  για την Καστοριά με τον   Νίνο όταν βρέθηκε σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Φιλιππιάδας.

17′ Δυνατή η Καστοριά έχει την κατοχή και δημιουργεί ευκαιρία για να σκοράρει .Στην κόντρα ψάχνει το γκολ η Φιλιππιάδα

30′ Αναγκαστική αλλαγή για την Καστοριά. Φεύγει ο Σαββόπουλος και στη θέση του ο Γεωργαντάς.

39′ ΓΚΟΛ

39′ Γκολ ο Ντανάι για τη Φιλππιάδα.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Τούσκα της Φιλιππιάδας.

42′ Πιέζει για την ισοφάριση η Καστοριά.

44′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καστοριά. Πλάσαρε άουτ ο Αστράουσκας.

45′ Το Ημίχρονο βρίσκειπίσω στο σκορ την Καστοριά με ένα γκολ. Έχει την κατοχή, πιέζει αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στο γκολ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

47′ Πέναλτι για τη Φιλιππιάδα. Ανατροπή του Λάπα από τον Ιλία.  Θα το εκτελέσει ο Μανιώτης

48′ Μεγάλη αποκρουση του Κράτσιου. Γλύτωσε το 0-2 η Καστοριά

61′ Προσπαθεί να ρίξει το ρυθμό του αγώνα η Φιλιππιάδα με καθυστερήσεις

63′  Κίτρινη κάρτα  ο Γεωργαντζάς για την Καστοριά

75′ Τεράστια ευκαιρία για την Καστοριά  , σουτ απο πολυ κοντά του Ντανζι και σώζει πανω στη γραμμή ο αμυντικός των φιλοξενούμενων

78′ Αλλαγή για τον Εθνικό  , βγήκε ο Τσιάπης στη θέση  του ο Τσιφλίδης

80′ Κίτρινη κάρτα ο Τσιφλίδης

85′ Κίτρινη κάρτα ο Μαλάτος

Πέντε λεπτα πριν τη λήξη του παιχνιδιού και με πεσμένο ρυθμό η Καστοριά δεν μπορεί να βρει το δρόμο για τα δίχτυα

85′  Αλλαγή για τη Φιλιππιάδα ,Βασιλαράς στη θέση του Λάππα

88′  Παλεύει η Καστοριά αλλά  με πολλά  λάθη στο κέντρο ,δεν μπορεί να βρει το γκολ

90′ Στημένη η φάση για τη Φιλιππιάδα

92′ Αλλαγή για τη Φιλιππιάδα Κορέσης στη θέση του Μανιάτη

93′ Κίτρινη κάρτα στον Ιασωνίδη της Καστοριάς

Λήξη του αγώνα 0-1τελικό σκορ