Με ορισμένες ελλείψεις αλλά με συγκρατημένη αισιοδοξία, αναχώρησε σήμερα το πρωϊ η ομάδα της Καστοριάς για την Λευκίμμη Κέρκυρας, όπου θα αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος.
Συγκεκριμένα, οι “γουναράδες” θα στερηθούν τις υπηρεσίες του τιμωρημένου Νίνου (αποβλήθηκε στο προηγούμενο ματς του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, με τους ερασιτέχνες του ΠΑΣ Γιάννινα) καθώς και των τραυματιών Astrauska και Τράντα.
Η αποστολή της Καστοριάς ταξίδεψε οδικός το πρωϊ (07:00) για την Ηγουμενίτσα και στη συνέχεια (12:00) με το πλοίο της γραμμής για την Λευκίμμη Κέρκυρας, ενώ μαζί της έχει την συνοδεία και τριάντα (30) φανατικών φίλων της.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί Δημοτικό στάδιο Λευκίμμης και θα ξεκινήσει στις 16:00, ενώ Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο κ. Μπούμπας με βοηθούς τους κ.κ. Κόλλια και Τσάντα (ΣΔ Hπείρου).
Να θυμίσουμε ότι σε περίπτωση πρόκρισης της Καστοριάς στην προημιτελική φάση θα αντιμετωπίσει την επόμενη Τετάρτη εντός έδρας τον νικητή της αναμέτρησης Τρίγλια-Κουφάλια
Οι 9 αναμετρήσεις θα διεξαχθούν την Τετάρτη 19/4 με κοινή ώρα έναρξης στις 16.00.
Αναλυτικά :
1ος όμιλος
Ελπίς Σκουτάρεως – ΑΕ Διδυμοτείχου (Δημ. Σερρών, 16.00)
Διαιτητές : Παλιούρας, Φράγκος, Μιχτατίδης (ΕΠΣ Θεσσαλονίκης)
2ος όμιλος
ΠΟ Τρίγλιας – ΠΑΟ Κουφαλίων (Δημ. Νέας Τρίγλιας, 16.00)
Διαιτητές : Τρακαλιάνης, Ζυγκερίδης, Κρυωνάς (ΕΠΣ Σερρών)
3ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης – Καστοριά (Γηπ. Λευκίμμης, 16.00)
Διαιτητές : Μπούμπας, Κόλλιας, Τσάντας (ΕΠΣ Ηπείρου)
4ος όμιλος
Ολυμπιακός Λαμίας – ΓΣ Αλμυρός (Γηπ. ΕΠΣ Φθιώτιδας, 16.00)
Διαιτητές : Ψυχούλας, Δελλής, Κορακιανίτης (ΕΠΣ Βοιωτίας)
5ος όμιλος
Φωκικός – Σκουφάς Κομποτίου (Δημ. Άμφισσας, 16.00)
Διαιτητές : Ματσούκας, Λύσσαρης, Σούζας (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)
6ος όμιλος
Αστέρας Βλαχιώτη – Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας (Δημ. Στ. Βλαχιώτη, 16.00)
Διαιτητές : Νικολόπουλος, Αδαμόπουλος, Γκούμας (ΕΠΣ Μεσσηνίας)
7ος όμιλος
Καλαμάτα – Πανηλειακός (Γηπ. Μεσσηνιακού, 16.00)
Διαιτητές : Βεργέτης, Κύριος, Τσούκας (ΕΠΣ Αρκαδίας)
8ος όμιλος
ΑΠΟ Κερατσινίου – ΑΟ Σουρμένων (Γηπ. Κερατσινίου «Π. Σαλπέας», 16.00)
Διαιτητές : Μανιώτης, Ρούντος, Βιτσεντζάτος (ΕΠΣ Δυτ. Αττικής)
9ος όμιλος
Ηρόδοτος – ΟΦ Ιεράπετρας (Νέας Αλικαρνασσού, 16.00)
Διαιτητές : Μπερτάκης, Δαράκης, Κολοκοτρώνης (ΕΠΣ Χανίων)