Με νίκη σφράγισαν την πρόκρισή τους Καλλιθέα και Παναργειακός

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της β’ φάσης ολοκληρώθηκε σήμερα με τα παιχνίδια Νεστόριο – Καλλιθέα και ΠΑΣ Λεύκης – Παναργειακός.

Οι «κυανοκίτρινοι» της Καλλιθέας πήραν τη νίκη επικρατώντας του Νέστορα Νεστορίου (στο γήπεδο του Καλοχωρίου) με σκορ 0-4, έκαναν τους βαθμούς τους 7 και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Την ίδια ώρα, οι «κοκκινόμαυροι» του Άργους Ορεστικού που δεν αντιμετώπιζαν κανένα απολύτως πρόβλημα για την απόκτηση του… εισιτηρίου στην επόμενη φάση, καθώς, ήδη, είχαν έξι βαθμούς, πέρασαν νικηφόρα από την Λεύκη με σκορ 0-1 και κάνοντας το 3 στα 3 σφράγισαν το… διαβατήριο για την γ΄ φάση του κυπέλλου RE/MAX Key της ΕΠΣ Καστοριάς.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ όλων των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής:

ΠΑΣ Λεύκης – Παναργειακός 0-1

Σκορ ημιχρόνου 0-0

0-1 στο 62′ ο Στέργιος Μπαράκης

Τελικό σκορ 0-1

Νεστόριο – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-4

0-1 στο 10′ με αυτογκόλ του Παναγιώτη Δρανιτσάρη

0-2 στο 22′ ο Ανδρέας Γαϊτανάκης με πέναλτι

Σκορ ημιχρόνου 0-2

0-3 στο 65′ ο Βαγγέλης Στεργίου

0-4 στο 83′ ο Ανδρέας Γαϊτανάκης

Τελικό σκορ 0-4

Σάββατο (28-9-2019)

Ομόνοια Βογατσικού – ΑΟ Κάστωρ 5-2

14′ Λαζαρίδης (Ομόνοια Βογατσικού) 1-0
21′ Λιάπης (Ομόνοια Βογατσικού) 2-0
45′ Σκανδάλης (Ομόνοια Βογατσικού) (πέναλτι) 3-0
Ημίχρονο
59′ Τσάμης Σπύρος (Ομόνοια Βογατσικού) 4-0
62′ Κυριακού Κοσμάς (Κάστορας) 4-1
64′ Πήτας (Κάστορας) 4-2
71′ Λαζαρίδης (Ομόνοια Βογατσικού) 5-2
ΤΕΛΙΚΟ

Ελπίδες Μεσοποταμίας – Γράμμος Μαυροχωρίου 2-5

12′ Ιωάννου (Ελπίδες) 1-0
25′ Φιλκοτσίδης (Γράμμος Μαυροχωρίου) 1-1
45′ Φιλκοτσίδης (Γράμμος Μαυροχωρίου) 1-2
Ημίχρονο
50′ Αποστόλου (Γράμμος Μαυροχωρίου) 1-3
60′ Κοτανίδης (Ελπίδες) 2-3
85′ Αποστόλου 2-4 (Γράμμος Μαυροχωρίου)
90′ Ντάνιελ 2-5 (Γράμμος Μαυροχωρίου)
ΤΕΛΙΚΟ

Ηρακλής Πολυκάρπης – ΑΕ Βιτσίου 9-0

03′ Στασινόπουλος (Ηρακλής Πολυκάρπης) 1-0
13′ Καρανάσιος Σπύρος (Ηρακλής Πολυκάρπης) 2-0
18′ Αθανασίου (Ηρακλής Πολυκάρπης) 3-0
32′ Καρανάσιος Σπύρος (Ηρακλής Πολυκάρπης) 4-0
42′ Στασινόπουλος (Ηρακλής Πολυκάρπης) 5-0
Ημίχρονο
62′ Καρανάσιος Σπύρος (Ηρακλής Πολυκάρπης) 6-0
65′ Στασινόπουλος (Ηρακλής Πολυκάρπης) 7-0
67′ Στασινόπουλος (Ηρακλής Πολυκάρπης) 8-0
72′ Γώγος (Ηρακλής Πολυκάρπης) 9-0
ΤΕΛΙΚΟ

ΑΕ Γραμμοχωρίων – Πεντάβρυσος 3-0

38′ Γρηγόρης Μήλιος (Γραμμοχώρια) 1-0
Ημίχρονο
78′ Γουίλιαμ Αντωνιάδης (Γραμμοχώρια) 2-0
80′ Γουίλιαμ Αντωνιάδης (Γραμμοχώρια) 3-0
90’+2′ Καλαπούτης Αντώνης κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) Γραμμοχώρια
ΤΕΛΙΚΟ

Δόξα Κορησού – Δόξα Αμπελοκήπων 4-1

31 Μιχαλόπουλος Χρήστος (Αμπελόκηποι) 0-1
40′ Μηλιάτης Διονύσης (Δόξα Κορησού) 1-1
Ημίχρονο 
Τραυματισμός του Δημητριάδη (Αμπελόκηποι) και προληπτικά μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο
63′ Ναούμ Μιχαλόπουλος 2-1 (αυτογκολ)
65′ Γάκιας (Κορησός) 3-1
67′ Ολοκτσίδης κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) Αμπελόκηποι
78′ Μηλιάτης Διονύσης (Κορησός) 4-1
ΤΕΛΙΚΟ

Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Νταηλάκη 0-8

02′ Ευσταθιάδης (Νταηλάκη) 0-1
07′ Τίγκας (Νταηλάκη) 0-2
35′ Σπυριδωνίδης (Νταηλάκη) 0-3
42′ Μαλέας (Νταηλάκη) 0-4
Ημίχρονο
48′ Σπυριδωνίδης (Νταηλάκη) 0-5
58′ Ευσταθιάδης (Νταηλάκη) 0-6
80′ Σπυριδωνίδης (Νταηλάκη) 0-7
90′ Καπουργάς (Νταηλάκη) 0-8
ΤΕΛΙΚΟ

Οι όμιλοι και οι βαθμολογίες (περνάνε οι ομάδες με Bold)

1ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ομόνοια Βογατσικού 9
2 Γράμμος Μαυροχωρίου 6
3 Ελπίδες Μεσοποταμίας 3
4 ΑΟ Κάστωρ 0
2ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ηρακλής Πολυκάρπης 9
2 Νταηλάκη* 4
3 ΑΕ Βιτσίου 4
4 Κεραυνός Χιλιοδένδρου 0
3ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Μ.Α. Καλλιθέας 7
2 Α.Ε. Γραμμοχωρίων 6
3 Πεντάβρυσος 4
4 Νεστόριο 0
4ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Παναργειακός 9
2 Δόξα Κορησού 6
3 Δόξα Αμπελοκήπων 3
4 ΠΑΣ Λεύκης* 0

 

* Στην επόμενη φάση περνάει ο Νταηλάκης καθώς ισοβαθμεί με το Βίτσι, το μεταξύ τους παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2 και η ομάδα περνάει έναντι του Βιτσίου λόγω διαφοράς γκολ (υπέρ – κατά).

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here