Πάρτι και διασυρμός μαζί. Ταιριάζουν αυτά τα δύο; Η απάντηση είναι… 100% καταφατική σε αυτό που εκτυλίχθηκε το απόγευμα του περασμένου Σαββάτου στο γήπεδο του Βογατσικού, όπου η τοπική Ομόνοια «κονιορτοποίησε» την ομάδα της Πενταβρύσου, υποχρεώνοντάς την σε ταπεινωτική ήττα με σκορ 7-0, ενώ, ταυτόχρονα, οι «αρκούδες» του Θόδωρου Ποντίκη, είχαν και τρία δοκάρια, καθώς και αρκετές ακόμη καλές στιγμές στο παιχνίδι για περισσότερα τέρματα.

Τα… δόντια τους οι «αρκούδες», τα έδειξαν, κύρια, στην επανάληψη…

Η Ομόνοια Βογατσικού, λοιπόν, στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, δεν θα ήταν υπερβολή να σχολιαστεί, ότι έκανε «πλάκα» στη φιλοξενούμενή της ομάδα, η οποία το μόνο που κατάφερε, ήταν να κρατήσει τα δίχτυα της ανέπαφα έως το 29ο λεπτό, έχοντας, όμως, δει στο διάστημα αυτό τα δοκάρια της να τραντάζονται σε δύο περιπτώσεις, στο 20’ και στο 22’, σε προσπάθειες των Νούλα και Αλέξη Κράιμ.

Το παιχνίδι, ωστόσο, άρχισε να «στραβώνει» για την Πεντάβρυσο στο 29’, όταν ο Χρήστος Νούλας σημάδεψε «πλεκτό» για το 1-0., ενώ ο ίδιος παίκτης, από το σημείο του πέναλτι, πέτυχε το 2-0. Πριν, εντούτοις, ολοκληρωθεί το α’ ημίχρονο, ο Νούλας είχε την ευκαιρία και για ένα τρίτο γκολ, όμως, είδε την μπάλα να προσκρούει στο δοκάρι, με αποτέλεσμα το πρώτο μισό του αγώνα να κλείσει με σκορ 2-0.

Στα λεπτά της επανάληψης, γεγονός είναι, ότι η «υπόθεση διασυρμός» για τους «κυανόλευκους» του Μίμη Ζαρογιάννη ξεκίνησε στο 63’, όταν ο Νούλας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, πετυχαίνοντας, παράλληλα χατ τρικ, ενώ στο 65’ ο Γιώργος Τσολακάκης πέτυχε το 4-0, για να ακολουθήσει στο 70’ το 5-0 με γκολ του Δημήτρη Ζβίγγου και το 6-0 στο 78’ έπειτα από τέρμα που σημείωσε ο Θοδωρής Τριανταφύλλου.

Τέλος, τα αριθμητικά δεδομένα του αγώνα διαμόρφωσε στο 87’ ο Άγγελος Τσάμης, σημαδεύοντας δίχτυα για το 7-0, ενώ χάρη στην «αχτύπητη» στο τρέχον πρωτάθλημα έδρα της (6 ματς- ισάριθμες νίκες) η Ομόνοια Βογατσικού «σκαρφάλωσε» στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητές: Καραταίδης, Χατζής, Χριστοφορίδης

ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ: Μακρής, Τσάμης Σ., Τσιαπατόρης, Τομόπουλος, Κράιμ, Γιαννάκης, Λαζαρίδης (46’ Τριανταφύλλου), Ζβίγγος, Νούλας (70’ Τσάμης Α.), Τσολακάκης, Σκανδάλης

ΑΣ ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΥ: Τσαρούχας, Σαββίδης Κ., Τζέλιος, Κυριακόπουλος, Ηλιάδης, Πιπερίδης, Ζυπίδης, Χαραλαμπίδης, Γρηγοριάδης, Δρανιτσάρης, Σαββίδης Κωσ.