Με γκολ των Παπαδόπουλου στο 8′ και  Νικολόπουλου στο 91′ οι «κυανοκίτρινοι» της Καλλιθέας, επικράτησαν του Μακεδονικού Σιάτιστας, επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα στο… σπιτικό τους.

3ος όμιλος

ΤΕΛΙΚΟ Μακεδονικός Φούφα – Σούλι Παραμυθιάς 3-1
(9′ Τακίδης, 72′-80 Καλογιαννίδης / 83′ Νούγιας)
ΤΕΛΙΚΟ Θρίαμβος Σερβανιών – Ναυπακτιακός 2-0
(19′ Τσουμάνης, 87′ Ριστάνης)
ΤΕΛΙΚΟ Κρόνος Αργυράδων – Γρεβενά Αεράτα 4-1
(27′ Βλάσσης, 51′-69′ Μουζακίτης πεν, 66′ Χάρτσιας)
ΤΕΛΙΚΟ Τηλυκράτης – ΑΟ Φλωριάδας 1-0
(80′ Πριόνας)
ΤΕΛΙΚΟ Θεσπρωτός – ΑΕ Λευκίμμης 1-1
(16′ Γκόλιας / 48′ Τσεβανέδης)
Η εξέλιξη του Ομίλου από το sportsup.gr

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-1 (1-0)

ΤΕΛΟΣ Μεγάλη νίκη της Καλλιθέας με 2-1

94′ Κόκκινη στον Ηλία (δεύτερη κίτρινη). Αλλαγή για την Καλλιθέα: Τσόπρας στη θέση του Κ. Αντωνιάδη

90+3′ Μεγάλη ευκαιρία για το 3-1. Αντωνιάδης στην κόντρα, σουτ από κοντά και μπλόκαρε ο Κωφίδης

90+1′ ΓΚΟΟΟΟΛ! Η Καλλιθέα και 2-1. Νικολόπουλος με σουτ σε κενή εστία

83′ Τρεις αλλαγές η Καλλιθέα. Σιαραφέρας στη θέση του Σαλβαρίνα, Νικολόπουλος στη θέση του Παπαδόπουλου και στη θέση του Χασάι ο Αντωνιάδης Γ. Αλλαγή και για τον Μακεδονικό: Στη θέση του Τσούκρα Ι. ο Μπούρτζος

82′ Ευκαιρία με τον Αντωνιάδη για την Καλλιθέα. Σουτ από κοντά, μπλόκαρε ο Κωφίδης. Πήγε να περάσει κάτω από τα πόδια, αλλά την σταμάτησε.

79′ ΓΚΟΛ! ο Μακεδονικός και 1-1. Κεφαλιά του Χαντάβα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σίσκου και στην επαναφορά ο Μούστα με σουτ σε κένη εστία 1-1
74′Στη θέση του Τσακνάκη ο Σβίρος για τον Μακεδονικό.
70′ Εξαιρετική συνεργασία του Αποστολίδη με τον Αντωνιάδη. Από τα δεξιά ο πρώτος βρίσκει τον Αντωνιάδη και λίγο πριν βρει τα δίχτυα έδιωξαν σε κόρνερ,
61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παπαδόπουλο. Επιχείρησε να πλασάρει τον τερματοφύλακα που έδιωξε σε κόρνερ
58′ Αλλαγή για τον Μακεδονικό: Στη θέση του Παπαγαθωνίκου ο Λιάπτσης
53′ Απάντηση του Μακεδονικού με δυνατό μακρινό σουτ, η μπάλα άουτ
51′ Χασάι δυνατό σουτ, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας. Πιέζει η Καλλιθέα
50′ Σουτ ο Κώστας Αντωνιάδης και ελάχιστα άουτ
49′ Από καλή θέση σουτ του ηλία, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας
48′ Δυνατά μπήκαν και οι δύο ομάδες στο 2ο ημίχρονο και ψάχνουν το γκολ
45′ Ημίχρονο.
42′ Σουτ από πλεονεκτική θέση ο Αντωνιάδης. Ψάχνει το δεύτερο γκολ η Καλλιθέα
38′ Νέα ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Παπαδόπουλος σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι.
Ανεβαίνει ο ρυθμός του παιχνιδιού
36′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή για τον Μακεδονικό, έδιωξε σε κόρνερ ο Σισκος.

31′ Μεγάλη ευκαιρία και για το Μακεδονικό. Μακρινό δυνατό σουτ, μπλόκαρε ο Σίσκος

29′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Γέμισμα από φάουλ για λίγο δεν έπιασε την μπάλα ο Χασάι.

26′ Αργό το τέμπο, με λίγες φάσεις. Και οι δύο ομάδες ψάχνουν διαδρόμους

15′ Ανέβασε λίγο τον ρυθμό της η Σιάτιστα

08′ ΓΚΟΟΟΟΛ! 1- 0 ο Παπαδόπουλος με διαγώνιο σουτ από αριστερά

00′ Ξεκίνησε το παιχνίδι

Μέγας Αλέξανδρος: Σίσκος, Ηλίας, Τάσιος, Αντωνιάδης, Μήνος, Σαλβαρίνας, Μηλιάτης, Γκέγκας, Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Χασάι.