Εξαιρετική εμφάνιση του ΓΠΟ Καστοριάς στα Γρεβενά κόντρα στη Σειρήνα, της οποίας και επικράτησαν με σκορ 0-3 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα από την αρχή του παιχνιδιού έδειξαν πως θέλουν τους τρεις βαθμούς και ότι θα κάνουν τα πάντα για να τους πάρουν. Από το πρώτο κιόλας λεπτό πίεζαν την αντίπαλη τους ομάδα, είχαν την υπεροχή, αλλά και τις αξιώσεις για γκολ, χάνοντας μάλιστα αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν… λογαριασμό στο παιχνίδι.

Στο 34ο λεπτό, λοιπόν, κατάφεραν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε γκολ, όταν η Νικόλ Τζιάρα σημάδεψε δίχτυα για το 0-1, που ήταν και σκορ του α΄ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, το καλό παιχνίδι της Καστοριάς συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα να προκύψει το 0-2 έπειτα από γκολ στο 55′ και πάλι της Νικόλ Τζιάρα, ενώ η ίδια παίκτρια στο 74′ «σφράγισε» τα αριθμητικά δεδομένα του αγώνα (0-3) πετυχαίνοντας μάλιστα το πρώτο της χατ τρικ.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1-3 (αυτογκολ-2χΚαλοψυχακη,Παπαδοπούλου)

ΣΕΙΡΗΝΑ ΑΟ- ΓΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 0-3