Επιστροφή στις ήττες, παρότι άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία, για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας

Συγκεκριμένα, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας έδωσε σήμερα ακόμη μια «μάχη» για το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής και του 5ου ομίλου, αυτή την φορά με την ΑΕ Μεσολογγίου, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής (εξ αναβολής), από την οποία και τελικά ηττήθηκε με σκορ 1-0, παρότι άξιζε να πάρει τουλάχιστον την ισοπαλία.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο 4ο λεπτό (1-0), στην πρώτη τους καλή στιγμή στον αγώνα με τον Ντζιμάνη. Οι παίκτες του Πασχάλη Δημητρίου προσπάθησαν να αντιδράσουν κόντρα στο γρήγορο και δυνατό παιχνίδι των αντιπάλων τους, χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες, με μεγαλύτερη αυτή του 23ου λεπτού, όταν ο Πάολο Ταρέλι δοκίμασε το σουτ, όμως, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «κυανοκίτρινοι» είχαν τον πρώτο λόγο, πίεσαν τους αντιπάλους τους, ανέβασαν αρκετά τον ρυθμό τους, όμως, δεν καταφέραν να βρουν τις λύσεις επιθετικά, έτσι ώστε να πετύχουν έστω το γκολ της ισοφάρισης και να φύγουν με κάποιον βαθμό από το Μεσολόγγι.

Στην επόμενη αγωνιστική (8η) η Καλλιθέα έχει και πάλι εκτός έδρας αγώνα, με τον Κτην. Αστέρα Καληράχης.