Θέλοντας οι «κοκκινόμαυροι» του Παναργειακού να κλείσουν νικηφόρα τις εντός έδρας υποχρεώσεις τους στη φετινή σεζόν και, παράλληλα, να ευχαριστήσουν με μια καλή εμφάνιση τους φίλους- οπαδούς τους, για την υποστήριξη που τους παρείχαν καθ’ όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος, αλήθεια είναι, ότι πέτυχαν τον σκοπό τους, «σφυρηλατώντας» έναν άκρως επιθετικό τόνο στο παιχνίδι τους.

Ωστόσο, η νέα τους νίκη, αυτή τη φορά με σκορ 5-0, όπως και οι προηγούμενες οκτώ συνεχόμενες, δεν είχε αντίκρισμα, καθότι είδαν την Αστραπή Μεσοποταμίας να επικρατεί της Δόξας Αμπελοκήπων με 4-1 και να τους «αφαιρεί» κάθε πιθανότητα για κατάκτηση του τίτλου.

Σε ό, τι, τώρα, αφορά το παιχνίδι αυτό καθαυτό, γεγονός είναι, ότι εξελίχθηκε σε έναν επιθετικό μονόλογο των παικτών του Βαγγέλη Σιώμου, που πετυχαίνοντας τρία γκολ στο α’ ημίχρονο και δύο στην επανάληψη, πήραν με χαρακτηριστική ευκολία το «τρίποντο».

«Λογαριασμό» στην αναμέτρηση… άνοιξε στο 24’ ο Έλντι Ζενελάκ, σημαδεύοντας δίχτυα για το 1-0, ενώ στο 29’ ο Γιώργος Τσαμτσάκης «έγραψε» το 2-0.

Δύο λεπτά αργότερα (31’), ο Τσαμτσάκης πέτυχε το 3-0, ενώ στο 47’ ο Κέβιν Βρέστα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Τέλος, τα αριθμητικά δεδομένα του ματς (5-0) διαμόρφωσε στο 61’ ο Βρέστα, πετυχαίνοντας, όπως και ο Τσαμτσάκης, το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.

Διαιτητές: Δημητριάδης Ι., Δημητριάδης Λ., Ζιώγος