Δείτε live την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ των ομάδων Α.Σ. Καστοριάς και “Αίαντας” Ευόσμου στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής.

Α’ Δεκάλεπτο (16-20)

Με σκορ 16-20 ολοκληρώθηκε η πρώτη περιοδος του αγωνα, με την Καστοριά να είναι πολύ κάτω από τα γνωστά συνήθη ποσοστά της στην επίθεση αλλά και χλιαρή στην άμυνα, ενώ ο Αίαντας τους 12 από τους 20 πόντους που πέτυχε ήταν έξω από τη γραμμή των 6,75.

Β’ Δεκάλεπτο (35-31)

Σε ρηχά νερά κινήθηκε η Καστοριά και στο διάστημα του 2ου δεκαλέπτου, στο οποίο δεν μπόρεσε να βρει λύση στα αμυντικά της καθήκοντα, αλλά μη αποφεύγοντας και τα λάθη, με αποτέλεσμα να δώσει την ευκαιρία στον ουραγό της βαθμολογίας Αίαντα να μείνει κοντά στο σκορ, με το 1ο ημίχρονο να κλείνει βρίσκοντας τους γουναράδες μπροστά με 4 πόντους (35-31).

Γ’ Δεκάλεπτο (51-51)

Στο ίδιο μοτίβο κινήθηκε και η Γ’ περίοδος, στην οποία ο Αίαντας ήταν πολύ ανταγωνιστικός, εκμεταλλευόμενος τα σουτ από την περιφέρεια, με αποτέλεσμα το κλείσιμο του Γ’ δεκάλεπτου να βρει τις δύο ομάδες ισόπαλες (51-51)

Δ’ Δεκάλεπτο 72-64

“Καρδιοχτύπησε” η Καστοριά κατά τη διάρκεια της Δ’ περίοδου, καθώς στα μισά της οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ στους 2 πόντους. Ωστόσο, βρίσκοντας οι “γουναράδες” καλή …πατημασία στο παρκέ, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, έστω και με την ψυχή στο στόμα με σκορ 72-64.

Με τη νέα αυτή νίκη της, η Καστοριά μείωσε τον “μαγικό” αριθμό των απαιτούμενων νικών της έως το τέλος του πρωταθλήματος στις 2!!!