Σε μια αναμέτρηση που είχε καλό ρυθμό από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό, ασχέτως αν ο αγωνιστικός χώρος δεν προσφέρονταν για στρωτό ποδόσφαιρο, ένεκα των πολλών λασπόνερων που ήταν γεμάτος, τελικά, Γράμμος Μαυροχωρίου και Νταηλάκης έκαναν τα πάντα για να μη χαρακτηριστεί η μεταξύ τους κόντρα «κρύα», με αποτέλεσμα να της προσδώσουν «θέρμη» με όσα δημιούργησαν στο βρεγμένο χορτάρι.

Ρεπορτάζ: Δαμιανός Δέλλιος

Και οι δύο ομάδες, λοιπόν, με το που έβαλαν πόδι στο βαρύ τερέν, έδειξαν να θέλουν να επιβάλλουν το δικό τους ρυθμό στο παιχνίδι, όμως, αλήθεια είναι, ότι ο δυναμισμός των «κυανόλευκων» του Βασίλη Αναγνωστόπουλου ήταν μεγαλύτερος στα πρώτα έντεκα λεπτά, διάστημα στο οποίο πήραν «κεφάλι» στο σκορ με 2-0,  χάρη σε γκολ του Χρήστου Βαενά στο 5’ και του Δημήτρη Καραμήτρου στο 11’.

Η αντίδραση, ωστόσο, των «κυανόμαυρων» του Γιάννη Τσεμπερίδη, ήταν σχεδόν άμεση, μιας και στο 19’ μείωσαν σε 2-1 με τον Βαγγέλη Ευαγγέλου.

Στην πίεση, εντούτοις, που άσκησαν στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι για το γκολ της ισοφάρισης, λογικό ήταν να αφήσουν εκτεθειμένα τα νώτα τους, με συνέπεια στο 39’ να δεχθούν το τρίτο «πλήγμα» στην άμυνά τους, βλέποντας τον Δημήτρη Καραμήτρο να σημαδεύει δίχτυα για το 3-1.

Με αυτό το σκορ έκλεισε το α’ ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη, γεγονός είναι, πως οι γηπεδούχοι έκαναν καλή διαχείριση στον αγωνιστικό χώρο για να αποτρέψουν τους αντιπάλους τους να μπούνε στο παιχνίδι, κάτι, τελικά, που κατάφεραν έως το 90’+4’, οπότε και δέχθηκαν το 3-2 από γκολ που σημείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Βαγγέλης Ευαγγέλου.

Τέλος, ο Γράμμος Μαυροχωρίου, ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, μιας και στο 90’+4’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) κάρτα ο Κουμπούρης.

Διαιτητές: Στυλιάδης, Χατζής, Ζαρομυτίδου

ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ: Αποστόλου, Hyska, Μπιτζίκος (88’ Νάσιος), Σαχινίδης, Παπαχρήστου, Κουμπούρης, Καραμήτρος, Γιώσης (81’ Τσαδήλας), Φιλκοτσίδης, Βαενάς (90’+4’ Σαπουντζής), Ντούκας Ν.

Α.Σ. ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ: Ταχμαζίδης Θ., Καραβασίλης, Σαρηπανίδης, Ταχμαζίδης Α. (62’ Καραγιαννίδης), Σαββόπουλος Κ., Τζιώτζης, Παπαηλιάδης (68’ Σαμαράς), Σαββόπουλος Ε., Ευαγγέλου, Τσακλίδης, Χαραλαμπίδης