Το χθεσινό αποτέλεσμα με την επική ανατροπή σχολιάζει η ομάδα του Παναργειακού με ανακοίνωση στο ιστολόγιο της ομάδας.

Τη νίκη σε μια δύσκολη έδρα, πήρε χθες Σάββατο ο Α.Σ.Παναργειακός στα πλαίσια στης 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ωστόσο για μια ακόμη φορά ο Παναργειακός αιφνιδιάστηκε απ’ το σκορ, βρισκόμενος στο 25ο λεπτό πίσω στο σκορ, με δύο συνεχόμενα τέρματα που πέτυχε το Νταηλάκι στο 20ο και 25ο λεπτό του αγώνα. Η συνέχεια ήταν διαφορετική για τους παίχτες του Παναργειακού που πέτυχαν 4 γκολ, είχαν 2 δοκάρια και έσωσαν την εστία τους από χτύπημα πέναλντι στο 60ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο 2-2. Ο τερματοφύλακας της ομάδας Τοτονίδης Γιάννης (αντικατέστησε στο ημίχρονο τον τραυματία Αζέμη Δημήτριο) έπεσε στην αριστερή του γωνία μπλοκάροντας τη μπάλα και βάζοντας ουσιαστικά τέλος στις προσδοκίες των γηπεδούχων να βρεθούν μπροστά στο σκορ. Ο Γιάννης Λάκης πέτυχε τα γκολ της ισοφάρισης του Παναργειακού στο 35ο και 45ο λεπτό. Στο 65′ ο Βασιλειάδης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε μπροστά στο σκορ τον Παναργειακό (2-3) και το σκορ έκλεισε στο 80′ με τον Χρήστου να πλασάρει και να γράφει το τελικό 2-4.

Ο προπονητής της ομάδας κ. Νικολαίδης παρέταξε στην αρχική εντεκάδα τους Αζέμη κάτω απ’ τα δοκάρια, Δινάδη, Χότζα Παναγιώτη ( νέο μεταγραφικό απόκτημα ), Μάτσια, Μπεκίρι, Ιωαννίδη, Βασιλειάδη, Αχμετλί, Χρήστου, Λάκη και Γαιτανάκη. Ως αλλαγές στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Τοτονίδης(τερματοφύλακας) που αντικατέστησε τον τραυματία Αζέμη, Ιωάννου που επανήλθε από τραυματισμό και Βρέστα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες βρέθηκαν να αγωνίζονται με 10 παίχτες δεχόμενοι από μία κόκκινη κάρτα καθώς και ότι για 4ο!! συνεχόμενο αγώνα καταλογίζεται πέναλντι κατά του Παναργειακού.

Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Σ.Παναργειακός υποδέχεται στο γήπεδό του την ομάδα της Δόξας Αμπελοκήπων σε έναν αγώνα κομβικής σημασίας για τη συνέχεια της ομάδας του Άργους στο πρωτάθλημα.