Πάλεψαν αλλά δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του ΓΠΟ Καστοριάς

Πάλεψε αλλά δεν κατάφερε τελικά να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα ο Γυναικείος Ποδοσφαιρικός Όμιλος Καστοριάς στην κόντρα του με τον ΑΟ Κιλκισιακού από τον οποίο και ηττήθηκαν με σκορ 0-2.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα δέχτηκαν νωρίς το γκολ και συγκεκριμένα στο 10′ από την Μουρατίδου, προσπάθησαν όμως να αντιδράσουν ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, χάνοντας μάλιστα αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κιλκισιακός ανέβασε στροφές έλεγξε σωστά το παιχνίδι και στο 88′ με τη Βασιλειάδη έκανε το 0-2 παίρνοντας μία πολύ σημαντική νίκη εκτός έδρας.

Βέβαια, να σημειωθεί πως για ακόμη ένα παιχνίδι η Καστοριανή ομάδα δεν είχε μαζί της το δυνατό της χαρτί, την Νικόλ Τζιάρα λόγω της άδικης αποβολής της στο ματς με τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας