Τα παράπονά του από την διαιτησία του κ. Καραταϊδη στο εκτός έδρας ματς Κυπέλλου με αντίπαλο τον Κεραυνό Χιλιοδένδρου εκφράζει ο Εθνικός Βασιλειάδας, στεκόμενος ιδιαίτερα στην φάση του 65ου λεπτού, που όπως επισημαίνει έπαιξε καθοριστικό ρόλο για την τελική έκβαση της αναμέτρησης.

Συγκεκριμένα αναφέρει ότι «Στο 65′ λεπτό σημειώθηκε η φάση που έκρινε σε μεγάλο βαθμό την αναμέτρηση με το σκορ να είναι στο 2-2. Ο αρνητικός πρωταγωνιστής διαιτητής Καραταϊδης, ενώ ήταν μπροστά στην φάση του κόρνερ, άφησε τον Εθνικό με δέκα παίκτες, αφού απέβαλε τον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας με το νούμερο ”10” με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στην φάση της φωτογραφίας, για διεκδίκηση μπάλας με τον τερματοφύλακα. Ενώ όπως φαίνεται στην φωτογραφία της αποβολής ο παίκτης της ομάδα μας με το νούμερο ”10” δεν υπήρξε στην φάση ΠΟΤΕ!! Από κει και έπειτα, δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο και ο Εθνικός επηρεαζόμενος από το γεγονός δέχθηκε σε φάσεις στη κόντρα άλλα τρία γκολ.
* Συγχαρητήρια στους παίκτες του Εθνικού για την εμφάνιση.
** Δυστυχώς είδαμε για ακόμα μια φορά, από το πρώτο κιόλας παιχνίδι τραγικές διαιτησίες και μάλιστα και πάλι από τον συγκεκριμένο διαιτητή.
** Καλούμε την ΕΠΣ Καστοριάς να λάβει τα μέτρα της τώρα που είναι νωρίς και τέτοιες ανίκανες διαιτησίες να μην ξανά εμφανιστούν μπροστά μας.
**** Η ομάδα μας απευθυνόμενη στην ΕΠΣ θα προστατέψει τους παίκτες μας, διεκδικώντας το σωστό και το δίκαιο.»

Φωτογραφία του χρήστη Α.Σ. Εθνικός Βασιλειάδας.