Δύο πρόσωπα έδειχνε η ομάδα του ΓΠΟ Καστοριάς καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού πραγματοποιώντας μέτρια για τις δυνατότητες της εμφάνιση ενώ υπήρχαν διαστήματα που τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα παρουσίαζαν ορθολογικό και ελκυστικό ποδόσφαιρο.

Τα κορίτσια μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μέχρι το 15ο λεπτό προηγούνταν ήδη με 3-0! Από εκεί και μετά έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους κάνοντας μέτρια εμφάνιση, με το ημίχρονο να κλείνει στο 1-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκαν κι άλλο γκολ με το παιχνίδι να αποκτά χαρακτήρα ντέρμπι.

Ωστόσο, δεν το έβαλαν κάτω και με 2 γκολ έκλεισαν το σκορ της αναμέτρησης με το υπέρ τους 2-5 ενώ σπατάλησαν πολλές ευκαιρίες από θέσεις τετ α τετ για να το διευρύνουν.