Πρεμιέρα με νίκη στα play off για τον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας κόντρα στο Άργος Ορεστικό

Η ανακοίνωση της ομάδας:

Ξεκίνημα με το… δεξί στην Β’ φάση του πρωταθλήματος για τον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, ο οποίος επιβλήθηκε του Άργους Ορεστικού στην Σαββατιάτικη αναμέτρηση με 75-47 και φτάνοντας έτσι το 15/15.
Η ομάδα του Άργους μπήκε καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και εκμεταλλευόμενη την νευρικότητα και την αστοχία της ομάδας μας, προηγήθηκε με 16-19.
Στην συνέχεια οι παίκτες της ομάδας μας ανέβασαν ρυθμό σε επίθεση και άμυνα, με αποτέλεσμα στο ημίχρονο να βρισκόμαστε μπροστά στο σκορ με 37-30.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΠΑΟΚ μας μπήκαν καλύτερα σε επίθεση και άμυνα και με πολύ καλή εικόνα στο 3ο δεκάλεπτο βάλαμε τις βάσεις για την νίκη, την οποία «κλειδώσαμε» με πολύ καλή άμυνα στο 4ο δεκάλεπτο που δεχθήκαμε μόλις 3 πόντους. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, ο ΠΑΟΚ μας να ξεκινήσει νικηφόρα την φάση των πλέι οφ με 75-47 κόντρα στο Άργος και να βρίσκεται μετά την ήττα του Λασσάνη πλέον, μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ευχαριστούμε θερμά το φίλαθλο κοινό που γέμισε το ΔΑΚ Μεσοποταμίας και χειροκρότησε τις προσπάθειες των 2 ομάδων.
Η οικογένεια του ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας αφιερώνει την νίκη στον πρόεδρο της ομάδας, Λάζαρο Ψωμιάδη, για την ονομαστική του εορτή και του εύχεται τα καλύτερα με υγεία. Συγχαίρουμε το Άργος Ορεστικό για την προσπάθεια και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.