Μία ισοπαλία και μία νίκη ήταν ο απολογισμός των Μικτών Ομάδων Iris Catering της ΕΠΣ Καστοριάς (Κ14 1-1 και Κ16 3-0) απέναντι σε αυτές της ΕΠΣ Ηπείρου στην 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Η Κ14 έδειξε στο πρώτο ημίχρονο πολύ καλό πρόσωπο και μάλιστα, με γκολ του Τσακλίδη κατάφερε να προηγηθεί. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η ομάδα της Ηπείρου ανέβασε ρυθμό και εκμεταλλεύτηκε την κούραση (λόγω της έλλειψης προπονήσεων μιας και τα γήπεδα της περιοχής μας ήταν ακατάλληλα λόγω των καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν τον τελευταίο καιρό) των παικτών του Μίμη Μπαχαδέρογλου και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1.

Όσον αφορά την Κ16 ομάδα της ΕΠΣ Καστοριάς η οποία κατάφερε να πάρει μία πολύ μεγάλη νίκη (3-0) κόντρα στην πρωτοπόρο ομάδα της ΕΠΣ Ηπείρου.

Η ομάδα της ΕΠΣ Ηπείρου είχε την κατοχή και την υπεροχή αλλά οι ποδοσφαιριστές της Καστοριανής ομάδας κατάφεραν να ελέγξουν το παιχνίδι και με τον συνδυασμό της της πολύ καλής αμυντικής της λειτουργιάς, τις σωτήριες επεμβάσεις του τερματοφύλακα Σιώμου, τις εξαιρετικές μπαλιές του Μαλεγκάνου και τα τρία γκολ των: Σιδηρόπουλου, Νικολάου και Μαρκόπουλου κατάφεραν να πάρουν την πρώτη αλλά και μεγάλη νίκης τους στο πρωτάθλημα.