Σπουδαία νίκη-πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού του κυπέλλου κορασίδων και πάλι στα πέναλτι για τον ΓΠΟ Καστοριά κόντρα στην Βασίλισσα Θράκης (0-0 κανονική διάρκεια, 4-2 πεν.).

ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΕΥΣΤΟΧΗΣΑΝ:
ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ – ΤΣΙΟΥΚΡΑ – ΜΑΡΚΟΥ – ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ. Η ΚΥΡΙΖΑΚΗ δεν χρειάστηκε να εκτελέσει.
Η τερματοφύλακας μας ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ είδε την τρίτη εκτέλεση να καταλήγει αουτ και απέκρουσε την τέταρτη!!

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με μονομαχίες στον χώρο του κέντρου και μακρινά σουτ χωρίς αποτέλεσμα με την φιλοξενούμενη ομάδα να πατάει κάπως καλύτερα στο χορτάρι!

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη να πετύχει κάποιο γκολ, είχε την απόλυτη υπεροχή κλείνοντας τις αντίπαλες στο δικό τους μισό με την τερματοφύλακα μας να μην αγγίζει κυριολεκτικά την μπάλα στην επανάληψη!

Παρόλα αυτά, τα κορίτσια μας δεν βρήκαν χώρους να δημιουργήσουν καθαρή ευκαιρία για γκολ και απείλησαν με μακρινά σουτ και στημένες φάσεις!

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην “ρώσικη ρουλέτα” όπου η ομάδα μας φάνηκε πιο ψύχραιμη και εύστοχη παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ και θα ταξιδέψει στην Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει τους ΑΕΤΟΥΣ(12/05/19).