Μέχρι το 90′ ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας είχε στο… τσεπάκι του -έστω- τον ένα βαθμό της ισοπαλίας, αλλά ένα λεπτό αργότερα (90’+1′) ο Θρίαμβος Σερβιανών πέτυχε το γκολ που τελικά του χάρισε και τη νίκη.

Δείτε από την sentra.com.gr πως εξελίχθηκε ο αγώνας.

Τελευταίο σφύριγμα του κύριου Σιντόρη. Τελικό αποτέλεσμα 2-1

90’+1′: Γκολ για τον Θρίαμβο Σερβιανών με τον Τσουμάνη. 2-1

83′: Μοιρασμένο το παιχνίδι

75′: Καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα για να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, με τον Άρη Νικολόπουλο, ο οποίος δοκίμασε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

71′: Δυνατό παιχνίδι, σκληρά μαρκαρίσματα, χωρίς καμία αξιοσημείωτη φάση μετά το 1-1

56′: Εξαιρετική κάθετη πάσα του Σαλβαρίνα, ο Μηλιάτης βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Θρίαμβου και πλάσαρε υποδειγματικά, φέρνοντας και πάλι στα ίσια το παιχνίδι (1-1)

56′: ΓΚΟΟΟΟΛ για την  Καλλιθέα και 1-1

46′: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο στο γήπεδο της Ε.Π.Σ. Ηπείρου

43′: Ευκαιρία για να κάνει το 2-0 ο Θρίαμβος, με τον Μπλέτσα που σούταρε, απέκρουσε ο Κράτσιος και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης έκανε την κεφαλιά αλλά ευτυχώς για την Καλλιθέα η μπάλα κατέληξε άουτ

34′: Γκολ και 1-0 για τον Θρίαμβο Σερβιανών. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Τσιαφίτσα

33′: Πέναλτι για τον Θρίαμβο Σερβιανών

29′: Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα, με τον Ευαγγέλου να βγαίνει σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, πλάσαρε αλλά ο γκολκίπερ του Θρίαμβου μπλόκαρε

15′: Ο Θρίαμβος Σερβιανών έχει μια ελαφρά υπεροχή αλλά δεν έχει απειλήσει τα καρέ του Κράτσιου

10′: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Χωρίς καμία αξιοσημείωτη φάση.

0′: Ξεκίνησε ο αγώνας

Στο γήπεδο οι δύο ομάδες

Η σύνθεση του Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας: Κράτσιος, Τάσιος, Λαδάς, Μήνος, Γκέκας, Σαλβαρίνας, Μηλιάτης, Αντωνιάδης Κ., Ευαγγέλου, Χασάι, Νικολόπουλος