Με 4 γκολ …φιλοδώρησε ο “Μέγας Αλέξανδρος” Καλλιθέας τον Γράμμο Μαυροχωρίου στον εξ’ αναβολής αγώνα της 15ης ??γωνιστικής.

Η Καλλιθέα μετά την ευρεία νίκη της επί του Μαυροχωρίου πλησίασε σε απόσταση αναπνοής (-2) την Καστοριά και …τρέφει ελπίδες κατάκτησης του πολυπόθητου τίτλου του πρωταθλητή ο οποίος θα την οδηγήσει στα σαλόνια της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.

Σε ότι τώρα αφορά το αγωνιστικό μέρος, οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν μόλις στο 6′ όταν έχασαν μοναδική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, με τον Μητρούλη να εκτελεί πέναλτι, το οποίο όμως απέκρουσε ο Σίσκος, διατηρώντας το 0-0.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και με τη συμπλήρωση του α’ ημιώρου (30′), ο Αντωνιάδης άνοιξε το δρόμο για την 16η νίκη της ομάδας του (1-0). Στο 40′ τη… σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Τσαμτσάκης, δίνοντας ”αέρα” δύο τερμάτων στον ”Μέγα Αλέξανδρο”, ενώ ο ίδιος παίκτης στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, σκαρφαλώνοντας παράλληλα στην 3η θέση των σκόρερ με 16 γκολ.

Στις αρχές της επανάληψης ο ”Γράμμος” κατάφερε να μειώσε σε 3-1 με τον Μάντση να σκοράρει μετά από 6 αγωνιστικές (δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα), ενώ τη νέα νίκη των γηπεδούχων ”σφράγισε” στο 75′ ο Σίμου, ο οποίος σκόραρε για 4ο συνεχόμενο ματς, φθάνοντας τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα.