Σε ένα ματς με μπόλικο σασπένς, που είχε τέσσερα γκολ, αρκετές εκατέρωθεν ευκαιρίες και πλούσιο θέαμα, αλλά και ανατροπή στο σκορ, τελικά ο Νταηλάκης, πατώντας «γκάζι» στο β’ ημίχρονο, έφυγε νικητής από το γήπεδο της Κολοκυνθούς, όπου επικράτησε του Κρόνου με 1-3.

Ήταν η δεύτερη νίκη εκτός έδρας και η τρίτη συνολικά των «κυανόμαυρων» του Γιάννη Τσεμπερίδη στο τρέχον πρωτάθλημα, χάριν της οποίας ανέβηκαν στην 5η θέση, συγκατοικώντας, όμως, εκεί με τον Ηρακλή Πολυκάρπης και την Ομόνοια Βογατσικού, ενώ με την επιστροφή τους στις ήττες οι «κυανόλευκοι» του Παναγιώτη Μπαμπούλη, υποχώρησαν στο 11ο «σκαλοπάτι» της βαθμολογικής κλίμακας.

Με το μέγιστο, λοιπόν, κέρδος που θα μπορούσε να αποκομίσει- βάσει της απόδοσής του- έφυγε από την Κολοκυνθού ο Νταηλάκης, ωστόσο, για να πανηγυρίσει τη νίκη του, χρειάστηκε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που του δόθηκαν στο παιχνίδι στα λεπτά της επανάληψης, ενώ, να υπογραμμιστεί, ότι στο α’ ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 1-0, χάρη σε τέρμα που πέτυχε στο 13’ ο Σταύρος Κυριζάκης.

Στο 57’, εν προκειμένω, η προσπάθεια των «κυανόμαυρων» να φέρουν το ματς στα… ίσα ευοδώθηκε, με τον Βαγγέλη Σαββόπουλο να ισοφαρίζει σε 1-1, ενώ στο 80’ ο Βαγγέλης Ευαγγέλου έφερε «τούμπα» το παιχνίδι, σημαδεύοντας δίχτυα για το 1-2.

Τέλος, τα αριθμητικά δεδομένα της αναμέτρησης διαμόρφωσε στο 88’ ο Χρήστος Καραγιαννίδης, στέλνοντας την μπάλα στο «πλεκτό» για το 1-3, αλλά, παράλληλα, «πληγώνοντας» την πρώην του ομάδα.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ζαρομυτίδου, Χριστοφορίδης