Το «ζητείται ελπίς» του Κρόνου στην κόντρα του με τον Γράμμο Μαυροχωρίου, που με νίκη του θα μεταφράζονταν σε δημιουργία συνθηκών ικανών να τον κρατήσουν στην κατηγορία, τελικά, δεν είχε την έκβαση που περίμενε, αφού η προσπάθειά του για «τρίποντο» του βγήκε… ξινή, με αποτέλεσμα η ήττα του με σκορ 0-3 να συνοδευτεί και με την- εκ των πραγμάτων- επιστροφή του- έπειτα από πολλά χρόνια- στη «μικρή» κατηγορία του τοπικού μας ποδοσφαίρου.

Από την άλλη, στο… στρατόπεδο των «κυανόλευκων» του Βασίλη Αναγνωστόπουλου, που δεν φάνηκε να τους επηρεάζει η δεινή βαθμολογική θέση των αντιπάλων τους, αλήθεια είναι, ότι πάτησαν το χορτάρι με μοναδικό κίνητρο την εξασφάλιση και μαθηματικά της 3ης θέσης.

Έτσι,  εκμεταλλευόμενοι την ανωτερότητά τους στο β’ ημίχρονο, διάστημα που πέτυχαν και τα τρία τους γκολ, το 0-1 στο 46΄με τον Νίκο Ντούκα και το 0-2 και 0-3 με τον Χρήστο Βαενά στο 62ο και 89ο λεπτά, αντίστοιχα, έφτασαν στην άνετη όπως αποδείχθηκε νίκη, επιδίδοντας, ταυτόχρονα, το… εισιτήριο του υποβιβασμού στη Β’ κατηγορία στους «κυανόλευκους» του Παναγιώτη Μπαμπούλη.

Διαιτητές: Στυλιάδης, Γιαμπάνης, Τσέλας