Επιτυχής ήταν και η δεύτερη συνεχόμενη έξοδος των «κυανόμαυρων» του Νταηλάκη από το… σπιτικό τους, περνώντας μετά την Κορησό νικηφόρα και από την Πεντάβρυσο, όπου επικράτησαν των «κυανόλευκων» του Θόδωρου Ποντίκη με το ευρύ σκορ 0-4, χάριν του οποίου, από τη μία, διατηρήθηκαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ, από την άλλη, υποχρέωσαν τους τελευταίους να επιστρέψουν στις ήττες και να παραμείνουν σε δυσμενές περιβάλλον αναφορικά με την παραμονή τους στην κατηγορία.

Ρεπορτάζ: Δαμιανός Δέλλιος

Για να φτάσει, ωστόσο, ο Νταηλάκης στην ευρεία του νίκη επί της Πενταβρύσου, χρειάστηκε πρώτα να δει τον νεαρό και ταλαντούχο τερματοφύλακά του Θόδωρο Ταχμαζίδη να αποκρούει πέναλτι που εκτέλεσε στο 20’ ο Σούλης Γρηγοριάδης, ενώ τρία λεπτά αργότερα(23΄), ότι δεν έκανε ο τελευταίος, το έκανε από την ίδια θέση ο Δημήτρης Καραβασίλης, ανοίγοντας… λογαριασμό στο παιχνίδι (0-1).

Στις αρχές του β’ ημιχρόνου και, συγκεκριμένα, στο 50’, ο Βαγγέλης Σαββόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του, ενώ στο 80’ ο Βαγγέλης Ευαγγέλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ 0-3. Τέλος, τα αριθμητικά δεδομένα της απόλυτα δίκαιης νίκης του Νταηλάκη στην Πεντάβρυσο διαμόρφωσε στο 83’ ο Χρήστος Καραγιαννίδης, σημαδεύοντας δίχτυα για το τελικό σκορ 0-4.

Διαιτητές: Στυλιάδης, Πανταζής, Γιαμπάνης

Πεντάβρυσος: Τσαρουχάς, Κωνσταντινίδης, Κυριακόπουλος, Τζέλιος, Σαββίδης (52’ Παύλου), Τοπαλίδης (82’ Ηλιάδης), Μασμανίδης, Λέκκος, Δρανιτσάρης, Γρηγοριάδης, Ζυπίδης (52’ Καπατασίδης)

Νταηλάκης: Ταχμαζίδης (35’ Καπουργάς), Τίγκας, Σαρηπανίδης Καραβασίλης (35’ Αμπαρτζής), Σαββόπουλος Κ., Τζιώτζης (84’ Ποντίκης), Σαμαράς, Σαββόπουλος Ε., Ευαγγέλου, Τσακλίδης, Καραγιαννίδης