Πήρε το ντέρμπι με τον Παναργειακό η Ομόνοια Βογατσικού και πλέον απολαμβάνει τη… μοναξιά της κορυφής, αφού ο Ηρακλής Πολυκάρπης ήρθε ισόπαλος με τον Γράμμο Μαυροχωρίου, κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας και βρίσκεται μόνος στη 2η θέση.

Η Ομόνοια Βογατσικού ήταν η κερδισμένη στο σημερινό ντέρμπι με τον Παναργειακό του οποίου και επικράτησε με σκορ 2-1. Οι «αρκούδες» του Νίκου Εμμανουηλίδη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 11ο λεπτό προηγήθηκαν με εξαιρετικό γκολ του Δημήτρη Λαζαρίδη. Ο Παναργειακός που είχε -κυρίως- αμυντικό ρόλο έφερε το ματς στα… ίσια στο 20′ με τον Παναγιώτη Μήλιο, όμως ο νεοαποκτηθέντας από την Κοζάνη, Νίκος Τραυλός, στο 33′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-1.

Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Νίκος Τραυλός έχασε σημαντική ευκαιρία για να ανεβάσει τον πήχη του σκορ, όταν είδε το σουτ που επιχείρησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γρηγόρη Κοσμίδη. Οι γηπεδούχοι έλεγξαν το παιχνίδι και πέτυχαν μια πολύ σημαντική νίκη, χάριν της οποίας πλέον βρίσκονται μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας.