Ασορτί με την καλή της εμφάνιση, αλλά, όμως, έπειτα από το 1-0 στο 45’+3’, ήταν  η νίκη της Αστραπής Μεσοποταμίας κόντρα στη Δόξα Κορησού με σκορ 3-0, χάριν της οποίας διατηρήθηκε στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας.

Ρεπορτάζ: Δαμιανός Δέλλιος

Βλέπετε, οι «κιτρινόμαυροι» του Γιώργου Τομόπουλου, στο α’ ημίχρονο πετούσαν, θα έλεγε κανείς, «χαρταετό», με την εικόνα τους σε αυτό το διάστημα να μη δικαιολογεί τον τίτλο της ομάδας που έχει υψηλές βλέψεις στο φετινό πρωτάθλημα και να απογοητεύει τους φίλους της στην κερκίδα.

Από τη στιγμή, ωστόσο, που κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ 1-0  στο 45’+3’ με τον Τάσο Νικολάου, τότε, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του α’ ημιχρόνου, τα είπαν ένα «χεράκι» μεταξύ τους και βγήκαν στο χορτάρι για τα λεπτά της επανάληψης εντελώς μεταμορφωμένοι, προς το καλύτερο εννοείται, με αποτέλεσμα να παίξουν την μπάλα που ξέρουν και να μη συναντήσουν εμπόδια για να φτάσουν στην καθαρή νίκη με σκορ 3-0, χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 55’ ο Σάκης Καρανάσιος και στο 87’ ο Χρήστος Κρομλίδης, ο οποίος στο 23’ είχε κι ένα δοκάρι.

Διατητές: Ντούκας, Παπαβασιλείου, Τσέλας

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ: Αθανασιάδης, Παλαιοδήμος, Λαμπριανίδης, Ιωαννίδης, Νικολάου, Καρανάσιος, Κοκοβίδης (70’ Μούσσιας), Σιοπόβου (85’ Σπυρίδης), Κρομλίδης, Καραμανίδης Γ., Καλλιμάνης (46’ Ξανθόπουλος)

ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ: Κολλάρας, Τρεμόπουλος Θ., Τσόπρας Λ., Λαζαρίδης, Γάκκιας Π., Ντάλλας (46’ Στούμπος), Κουζίνας, Τσόπρας Γ., Μελλίδης (60’ Μηλιάτης), Γάκιας Ε., Μαρκόπουλος (55’ Σιμάι)