Αμετάβλητη παρέμεινε η κορυφή της βαθμολογίας μετά και τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής, βάσει των οποίων οι τρεις πρωτοπόροι συνέχισαν τις νικηφόρες εμφανίσεις τους, πετυχαίνοντας το 5Χ5, ενώ στα αξιοσημείωτα ήταν το νέο ρεκόρ τερμάτων (43)!!!

Δείτε σε λίγο video και φωτογραφικό υλικό από τους αγώνες

”ΟΜΟΝΟΙΑ” ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ-”ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ” ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ & ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ  -ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ

Τη ξέφρενη ανοδική της πορεία συνέχισε η ’’Αστραπή’’ Μεσοποταμίας, συντρίβοντας με το εμφατικό σκορ 7-1 τη ’’Δόξα’’Κορησού, ενώ πραγματικό ’’πολυβόλο’’ ήταν ο ‘’Μέγας Αλέξανδρος’’ Καλλιθέας, ο οποίος πέρασε… αέρα από το Βογατσικό, από την αήττητη μέχρι σήμερα ‘’Ομόνοια’’, την οποία και υπέταξε με το επιβλητικό σκορ 0-6, ενώ είχε και 4 δοκάρια!!!

Την τριάδα της κορυφής συμπληρώνει η Καστοριά, η οποία ανεβάζοντας… στροφές στην επανάληψη (1-1 το α’ ημίχρονο), επικράτησε τελικά με σκορ 5-1 του ’’ Γράμμου’’ Μαυροχωρίου.

‘’Άρωμα’’ Αγγλίας είχε η αναμέτρηση ‘’Ηρακλής’’ Πολυκάρπης-Κρόνος, κατά την οποία οι γηπεδούχοι, αν και πήραν ‘’κεφάλι’’ στο σκορ με 3-0 στο α’ ημίχρονο, στην επανάληψη είδαν τον Κρόνο να κάνει την ανατροπή, ισοφαρίζοντας σε 3-3, ωστόσο, όμως, στη συνέχεια οι ’’πράσινοι’’ κατάφεραν’’ να πετύχουν ακόμη δύο τέρματα, εξασφαλίζοντας με δραματικό τρόπο το ’’τρίποντο’’ (5-4).

Το αήττητο εκτός έδρας διατήρησε ο Νταηλάκης, σημειώνοντας τη 2η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες μακριά από το γήπεδό του, επικρατώντας δίκαια στους Αμπελόκηπους της τοπικής ’’Δόξας’’ με σκορ 0-2, ενώ την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Παναργειακός, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 3-1 της μαχητικής ΑΕ Γραμμοχωρίων.

Τέλος, πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό σκορ 4-3, ο ΑΟ Κάστωρ επικράτησε των Ελπίδων Μεσοποταμίας, παίρνοντας, παράλληλα, βαθιά βαθμολογική ανάσα, αφού ήταν η ‘’παρθενική’’ του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.