Το Π/Σ/Κ 1-3 Ιουλίου,διεξήχθησαν στο κλειστό γήπεδο του Δήμου Αμπελοκήπων στη Θεσ/νίκη οι αγώνες Crossfit με την ο??ομασία “CROSSBATTLE!” Tο Underground Box της πόλης μας,εκπροσωπήθηκε από τους αθλητές:

Νίκο Αφεντούλη στη κατηγορία scaled men και τους Βασίλη Αραμπατζή και Αντώνη Διαμαντή στη κατηγορία teens(16-19).Στη τελική κατάταξη,μετά από τρείς μέρες σκληρούς αγώνες,ο Αφεντούλης κατέλαβε την 22η θέση από 450+ συνολικά αθλητές.

Ο Διαμαντής την 17η από 45 αθλητές και ο Αραμπατζής βρέθηκε ισόβαθμος στην τρίτη θέση, αλλά έμεινε εκτός βάθρου λόγο βαρύτητας του τελευταίου αγωνίσματος για μια θέση κατακτώντας την 4η θέση από 45 αθλητές !

Όπως είπε ο προπονητής τους Βαγγέλης Τσουρτσούλας,οι αγώνες ήταν πολύ υψηλού επιπέδου,για πολύ καλά προετοιμασμένους αθλητές.

Οι τρείς καστοριανοί αθλητές απέδειξαν,ο μεν Αφεντούλης για ακόμα μία φορά,οι δε Αραμπατζής και Διαμαντής που πήραν το βάπτισμα του πυρός σε πανελλήνιους αγώνες, την σωστή και αυστηρή δουλειά που κάνουν στο Underground Box!