Ακόμη μια ήττα για τον ΓΠΟ Καστοριάς στο πρωτάθλημα της Α΄ Εθνικής Γυναικών, που είχε, όμως, πολλές απουσίες στο ροστερ του.

Πιο συγκεκριμένα, τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα γνώρισαν την 5η συνεχόμενη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια, αυτή τη φορά από την ΑΕΛ στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχος ομάδα «καθάρισε» το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, πετυχαίνοντας τρία γκολ, με την Ογκίτση να πετυχαίνει τα δύο από αυτά, στο 13′ (1-0) και στο 41′ (3-0) και την Ναφούλα στο 35′ το 2-0. Ενώ δεν έδωσε και τα περιθώρια στον ΓΠΟ Καστοριάς να κάνει το παιχνίδι του.

«Έβρεξε» γκολ στο 2ο ημίχρονο!

Στην επανάληψη παρότι το παιχνίδι σχεδόν είχε ήδη κριθεί, και οι δύο ομάδες δεν σταμάτησαν, έψαξαν το γκολ και το πέτυχαν ακόμη πέντε φορές. Τρεις η ΑΕΛ και δύο ο ΓΠΟ Καστοριάς!

Πιο συγκεκριμένα, στο 50′ η Ναφούλα έκανε το 4-0, δέκα λεπτά αργότερα (60′) η Μάρκου πέτυχε το πρώτο γκολ (4-1) για την ομάδα της και μάλιστα με πολύ ωραίο τρόπο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ κοντά στο κέντρο, κρέμασε την αντίπαλη τερματοφύλακα. Άμεση ήταν η απάντηση της γηπεδούχου, στο 62΄με την Μούστο για το 5-1. Στο 68ο λεπτό του αγώνα η Νικόλ Τζιάρα έκανε το 5-2, επίσης με ένα πολύ ωραίο γκολ, παίρνοντας την μπάλα πίσω από το κέντρο, πέρασε όλες τις αντιπάλους της και πλάσαρε υποδειγματικά! Και πάλι, όμως, άμεση ήταν η απάντηση της ΑΕΛ (69′) με την Μούστο να κάνει το 6-2 από το σημείο του πέναλτι.