Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου RE/MAX Key της ΕΠΣ Καστοριάς δίνουν πήρε πριν λίγα λεπτά η Αστραπή Μεσοποταμίας, νικώντας με 0-2 το Νταηλάκη.

Ο αγώνας ήταν  νοκ άουτ και διεύθυνε ο Δήμος Τζάμος, με α΄ βοηθό τον Τριανταφυλλίδη και β΄ βοηθό τον Πανταζή, ενώ, παρατηρητής έχει οριστεί ο Σίμος Σπύρου.

Δείτε τη ροή του αγώνα αποκλειστικά στη sentra.com.gr και σε λίγη ώρα το βίντεο με τα highlights του αγώνα και πλούσιο ρεπορτάζ

ΑΣ Νταηλάκης – Αστραπή Μεσοποταμίας 0-2 (α’ημίχρονο 0-0)

Και τέλος. Προκρίνεται η Αστραπή Μεσοποταμίας
90 Αλλαγή για τον Νταηλάκη, έξω Τίγκας μέσα Ζήκος
89′ ΓΚΟΛ! Ο Β. Σαββόπουλος με προβολή μπροστά στον τερματοφύλακα
77 Αλλαγή για την Αστραπή έξω οΤαρελι μέσα Καραπαρίδης
73 Αλλαγή για τον Νταηλάκη, έξω ο Παπαθωμάς, μέσα ο Νότης
72 ΓΚΟΛ! Βγήκε μόνος του ο Κοκοβίδης και πλάσαρε τον τερματοφύλακα
66 Αλλαγή για τον Νταηλάκ,  έξω ο Ήργης μέσα Σαρηπανίδης
62 Σουτ από την μεγάλη περιοχή ο Ταρέλι (Αστραπή), έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας
59 Αλλαγή για την Αστραπή, έξω ο Παπουτσής μέσα ο Νικολάου
55 Αλλαγή για την Αστραπή, έξω ο Γάκιας μέσα μέσα ο Κοκοβιδης
51 μεγάλη ευκαιρία για την Αστραπή κεφαλιά του Παπαθανασιαδη λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
46′ Έξω ο Χάντρι μέσα ο Κρομλίδης για την Αστραπή
Ξεκίνησε το β ημίχρονο
Τέλος ημιχρόνου (0-0)

37′ Εκτέλεση φάουλ και γέμισμα του Ταρέλι, ο Λουδοβάρης κεφαλιά, και ο τερματοφύλακας του Νταηλάκη έστειλε τη μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

35′ Σουτ του Σαββόπουλου Β. (Αστραπή), έδιωξε ο τερματοφύλακας
32′ Καλή ευκαιρία για Νταηλάκη. Σουτ του Σπυριδωνίδη από κοντά, έδιωξε ο Μεϊμαρίδης
30′ Πατάει καλύτερα στο γήπεδο η Αστραπή που έχει δημιουργήσει και τις προϋποθέσεις για γκολ

22′ Δυνατό σουτ του Γακία (Αστραπή), λίγο δίπλα από το δοκάρι

21′ Πιέζει η Αστραπή, στις αντεπιθέσεις ψάχνει το γκολ το Νταηλάκη

15′ Δοκάρι του Σαββόπουλου (Αστραπή) μετά από μακρινό σουτ

10′ Χωρίς αξιολογη φάση το παιχνίδι

15:01 Σέντρα! Ξεκίνησε ο αγώνας

ΑΣ Νταηλάκης: Ταχμαζίδης, Διακογιάννης, Παπαθωμάς, Αμπαρτζής, Σαββόπουλος Κ., Τζιώτζης, Τίγκας, Ηργης, Παπαρούπας, Τσαλίδης, Σπυριδωνίδης

Αστραπή Μεσοποταμίας: Μεϊμαρίδης, Παπαχρήστου, Λουδοβάρης Β., Κράτσιος Α., ‘Καραμανίδης Γ., Παπουτσής, Χάντρι, Παπαθανασιάδης, Σαββόπουλος Β., Ταρέλι, Γάκιας