Το εισιτήριο για τον τελικό πήρε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας απέναντι στην Ομόνοια Βογατσικού. Το χρυσό γκολ σημείωσε στο 84′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σαλβαρίνας. Στον τελικό η Καλλιθέα θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Αμπελοκήπων.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα και σε λίγη ώρα βίντεο με τα higlights, ρεπορτάζ και φωτογραφίες από το παιχνίδι.

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Ομόνοια Βογατσικού 1-0 (0-0 ημίχρονο)

ΤΕΛΟΣ 1-0 η Καλλιθέα και το εισιτήριο για τον Τελικό
87′ Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια. Στην θέση του Αϊραντζή ο Τσάμης Α. και στην θέση του Τσολακάκη ο Σκανδάλης.

85′ Με 10 παίκτες το Βογατσικό. Κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπλιάγκα.

84′
ΓΚΟΟΟΟΛ 1-0 η Καλλιθέα.
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαλβαρίνα, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στα δίχτυα του Μακρή.
78′ Νέα αλλαγή για την Καλλιθέα. Μέσα ο Τάσιος, έξω ο Τσόπρας.
76′  Νέα ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Χασάν στην κίνηση βρήκε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

71′ Στο ίδιο λεπτό η Καλλιθέα βγήκε στην κόντρα με τον Tάσιο ο οποίος δοκίμασε το σουτ και ο Μακρής απέκρουσε
71′ Απίστευτη ευκαιρία για το Βογατσικό, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι
70′ Αλλαγή για την Καλλιθέα έξω Μηλιάτης μέσα ο Παπαδόπουλος
67′ Καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Αντωνιάδης βγήκε μόνος του με τον Μακρή, πλάσαρε αλλά ο δεύτερος έδιωξε σε κόρνερ.
55′ Αλλαγή για την Καλλιθέα μέσα ο Νικολόπουλος έξω ο Παπαθανασίου
54′ Και δεύτερη καλή ευκαιρία για το Βογατσικό. Κόρνερ, ο Νούλας έπιασε την κεφαλιά η αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ
53′ Καλή ευκαιρία για το Βογατσικό. Ο Nούλας έκλεψε την μπάλα δοκίμασε το σουτ αλλά ο Σίσκος έδιωξε με τα ακροδάχτυλα σε Κόρνερ

51′ Συνεχίζεται η πίεση από την Καλλιθέα

47′ Και δεύτερο δοκάρι για την Καλλιθέα. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαλβαρίνα η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0
45’+ Συμπληρώθηκαν τα 45′, έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, με την Καλλιθέα να συνεχίζει να πιέζει χωρίς όμως αποτέλεσμα.
36′ Καλή ευκαιρία για το Βογατσικό. Ο Τσολακάκης βγήκε στην κόντρα σούταρε και οι αμυντικοί της Καλλιθέας έδιωξαν σε κόρνερ.

28′ Ακόμη μία καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Αντωνιάδη ο οποίος επιχείρησε το σουτ από μακριά και η μπάλα πέρασε άουτ.

25′ Πιέζει η Καλλιθέα η οποία ψάχνει το γκολ
24′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Σαλβαρίνα. Έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μακρή.
19′ Αναγκαστική αλλαγή για το Βογατσικό στο 19′. Έξω ο Δήμτσιος μέσα ο Τσάμης Σ.
10′  Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με την Καλλιθέα να έχει την κατοχή χωρίς όμως να έχει απειλήσει ιδιαίτερα την ομάδα του Βογατσικού
5′ Από μία ευκαιρία για τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά. Γενικά στο κέντρο το παιχνίδι
15:06 Ξεκίνησε το παιχνίδι
Οι συνθέσεις

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας: Σίσκος, Λούβαρης, Ηλίας, Λαδάς, Τσόπρας (78′ Τάσιος), Σαλβαρίνας, Γκέκας, Μηλιάτης (70′ Παπαδόπουλος), Αντωνιάδης, Χασάι, Παπαθανασίου (55′ Νικολόπουλος)

Ομόνοια Βογατσικού: Μακρής, Ζβίγγος, Τσιαπατόρης, Κράιμ, Δήμτσιος (19′ Τσάμης Σ.), Γιαννάκης, Λαζαρίδης, Μπλιάγκας, Νούλας, Αϊραντζής (87′ Τσάμης Α.), Τσολακάκης (87′ Σκανδάλης)