Μια πολύ δύσκολη -όπως αναμενόταν- μάχη έδινε σήμερα στο γήπεδο της Αριδαίας κόντρα στον Αλμωπό η ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας, όπου και γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της με σκορ 1-0.

Τελευταίο σφύριγμα από τον Γιώργο Ασλανίδη. Τελικό σκορ 1-0

89′: Ολοκληρώνεται το 90λεπτο με την Αστραπή Μεσοποταμίας να μην μπορεί να βρει τον τρόπο για να αντιδράσει

85′: Οι παίκτες του Γιώργο Τυριακίδη (Αλμωπός) ελέγχουν το παιχνίδι

79′: Τέταρτη αλλαγή για την Αστραπή. Μέσα ο Γάκιας, έξω ο Κοκοβίδης

79′: Ο Αλμωπός Αριδαίας συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας και την υπεροχή των κινήσεων αλλά πέρα από ελάχιστες στιγμές δεν έχει απειλήσει την εστία του Μεϊμαρίδη. Η Αστραπή ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης στην κόντρα

76′: Κίτρινη κάρτα και στον Κράτσιο Α. για σκληρό μαρκάρισμα

74′: Κίτρινη κάρτα στον Νικολάου (Αστραπή) για σκληρό μαρκάρισμα

71′: Αλλαγή για την Αστραπή. Μέσα ο Λάζαρος Καραμανίδης, έξω ο Στασινόπουλος

71′: 3ο κόρνερ (6 συνολικά) για τον Αλμωπό στο 2ο ημίχρονο. Ένα για την Αστραπή σε όλο το παιχνίδι

66′: Ψάχνει και για δεύτερο γκολ ο Αλμωπός, που έχει τον έλεγχο του αγώνα

60′: Διπλή ευκαιρία για τον Αλμωπό Αριδαίας να κάνει το 2-0. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κωστούλα, ο Μεϊμαρίδης απέκρουσε και στη συνέχεια της φάσης ο Μαγγίζης σούταρε από κοντά με τον τερματοφύλακα της Αστραπής να κάνει και δεύτερη σωτήρια επέμβαση

59′: Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αλμωπό

58′: Αλλαγή για την Αστραπή. Μέσα ο Σαββόπουλος, έξω ο Ταρέλι

55′: Πρώτη αλλαγή για την Αστραπή. Μέσα ο Λουδοβάρης, έξω ο Κρομλίδης

54′: Σωστή η αμυντική λειτουργία -πέρα από την φάση του γκολ- των παικτών του Γιώργου Τομόπουλου, που, όμως, δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα στην κατοχή τους

50′: Δυνατά μπήκε στο παιχνίδι και στο 2ο ημίχρονο ο Αλμωπός Αριδαίας

46′: Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

Στο 1ο ημίχρονο η Αστραπή Μεσοποταμίας δεν κέρδισε κάποιο κόρνερ, οι ποδοσφαιριστές της υποδείχθηκαν τέσσερις φορές σε θέση οφσάιντ, ενώ, έχει και μια κίτρινη κάρτα. Ο Αλμωπός Αριδαίας έχει πετύχει 1 γκολ, κέρδισε τρία κόρνερ, ενώ, έχει και μια κίτρινη κάρτα

Στο πρώτο μέρος η ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας είχε αμυντικό ρόλο στο παιχνίδι προσπαθώντας να βγει στην κόντρα. Από την άλλη πλευρά ο Αλμωπός Αριδαίας είχε τον απόλυτο έλεγχο, και στο 30ο λεπτό προηγήθηκε με γκολ του Πέττα

Λήξη του 1ου ημιχρόνου

41′: Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα

38′: Καλή ευκαιρία για την Αστραπή με τον Κοκοβίδη να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μένιου

36′: Για ακόμη μια φορά φαίνεται στο γήπεδο η αδυναμία της Αστραπής στο κέντρο και στην επίθεση

35′: Κίτρινη κάρτα στον Κιουλτζόπουλο (Αλμωπός)

30′: Έπειτα από κόρνερ ο Πέττας έπιασε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μεϊμαρίδη για 1-0

30′: Γκολ για τον Αλμωπό Αριδαίας

25′: Ασφυκτική η πίεση των παικτών του Αλμωπού Αριδαίας, ελέγχουν πλήρως το παιχνίδι

24′: Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, στον Γρηγόρη Καραμανίδη για σκληρό μαρκάρισμα

16′: Πιέζουν οι παίκτες του Αλμωπού, με την Αστραπή να αμύνεται σωστά

12′: Καλή ευκαιρία για τον Αλμωπό Αριδαίας, σουτ και η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μεϊμαρίδη

9′: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με την ομάδα της Αριδαίας να έχει την κατοχή χωρίς να έχει απειλήσει την εστία του Μεϊμαρίδη. Η Αστραπή Μεσοποταμίας ψάχνει στην κόντρα να βγει στην επίθεση

5′: Πρώτη ευκαιρία του αγώνα για τον Αλμωπό. Σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ