Την τρίτη συνεχόμενη ήττα της γνώρισε η ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμιάς σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Αριδαίας από τον τοπικό Αλμωπό με σκορ 1-0 και έμεινε με έναν μόλις βαθμό στην ουρά της βαθμολογίας.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Συγκεκριμένα, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν κατάφερε να αποσπάσει βαθμό ή βαθμούς από την σημερινή του αναμέτρηση, κόντρα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Αλμωπό Αριδαίας, φτάνοντας στην τρίτη συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα, ενώ, παράλληλα, για τέταρτη συνεχόμενη αναμέτρηση έμεινε χωρίς γκολ στην επίθεση.

Τώρα, σε ό,τι αφορά το ματς αυτό καθαυτό, αλήθεια είναι, πως οι «κιτρινόμαυροι» της Μεσοποταμίας έδειξαν θέληση, πάθος και στάθηκαν αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο, δέχτηκαν όμως, ένα εύκολο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (στο 30′) από τον Πέττα, ενώ, στην επανάληψη ανεβάζοντας ρυθμό και πιέζοντας για την ισοφάριση, τελικά δεν κατάφεραν να ανταποδώσουν το γκολ που δέχτηκαν, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα.

Τέλος, αξίζει να αναφερθεί, πως, η Αστραπή σε ακόμη ένα παιχνίδι έδειξε ότι η αμυντική της λειτουργία είναι σε αρκετά καλό επίπεδο, αλλά υστερεί τόσο στο αναπτυξιακό όσο -κύρια- επιθετικό της κομμάτι.

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Μένιος, Τζημογιάννης, Κιουλτζόπουλος, (57’ Μαγγίζης), Στογιαννίδης, (78’ Καραγιάννης), Ναουμίδης, Ντόγος (64’ Ασλαμπάλογλου), Μεντής, Πέττας, Νικολίτσας, Κασναφέρης (74’ Ξόμπλιος), Κωστουλας.

Αστραπής Μεσοποταμίας (Γιώργος Τομόπουλος): Μεϊμαρίδης, Κράτσιος Α., Κοκοβίδης (79′ Γάκιας), Καραμανίδης Γ., Νικολάου, Ταρέλι (58′ Σαββόπουλος), Στασινόπουλος (71′ Καραμανίδης Λ.), Κρομλίδης (55′ Λουδοβάρης), Χότζα, Σιοπόβου, Παλαιοδήμος