Ο ΑΟ Κάστωρ επικράτησε του Νέστωρα Νεστορίου με 2-6 σε μία αναμέτρηση που σημειώθηκαν δύο ανατροπές.
Το παιχνίδι στο Νεστόριο άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για τους γηπεδούχους, καθώς ο Δρανιτσάρης στο 12′ άνοιξε το σκορ (1-0). Οι «βυσσινί» πίεσαν και τελικά βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης (1-1) στο 34′ με τον Κυριακού.
Στην επανάληψη, οι παίκτες του Νεστορίου μπήκαν αρκετά δυνατά και πήραν ξανά το προβάδισμα (2-1) στο 50′, πάλι με τον Δρανιτσάρη, όμως, πέντε λεπτά αργότερα (55′) ο Κάστορας έφερε για δεύτερη φορά το ματς στα… ίσα (2-2) με τον Πήττα.
Από εκεί και έπειτα, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν… στροφές και μέσα σε 12 λεπτά «καθάρισαν» το ματς. Πιο συγκεκριμένα, στο 60′ ο Κυριακού έδωσε για πρώτη φορά στην στην ομάδα του το προβάδισμα (2-3), στο 64′ ο Μαλεγκάνος έκανε το 2-4, στο 70′ ο Πήττας το 2-5, ενώ το τελικό 2-6 διαμόρφωσε ο Δημητρακόπουλος στο 72′.
Με αυτή του τη νίκη, ο Κάστορας έμεινε… ζωντανός στη διεκδίκηση ενός εισιτηρίου για την επόμενη φάση του κυπέλλου (Basilico) της ΕΠΣ Καστοριάς, καθώς έπιασε στην 2η θέση του 2ου ομίλου την ΑΕ Γραμμοχωρίων, με την οποία θα αναμετρηθεί στην 3η και τελευταία αγωνιστική.
Δείτε εδώ το post game όλης της αγωνιστικής
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής
1ος όμιλος
Κεραυνός Χιλιόδενδρου – Πεντάβρυσος 0-3
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0
60′ Γρηγοριάδης 0-1
70′ Παχτατζής 0-2
91′ Ντρανιτσάρης 0-3
0-3 ΤΕΛΙΚΟ
Γράμμος Μαυροχωρίου – Ομόνοια Βογατσικού 1-2
37′ Φιλικοτσίδης 1-0
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0
67′ Νούλας 1-1
81′ Λαζαρίδης 1-2
1-2 ΤΕΛΙΚΟ
2ος όμιλος
Γραμμοχώρια – Νταηλάκης 2-3
02′ Τράσιας 1-0
19′ Τσακλίδης 1-1
35′ Ευαγγέλου 1-2 (πεν.)
38′ Σπυριδωνίδης 1-3
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-3
60′ Αμπαρτζής (Νταηλάκη) ΚΟΚΚΙΝΗ
69′ Τράσιας 2-3 (πεν.)
69′ Τράσιας (Γραμμοχώρια) ΚΟΚΚΙΝΗ
81′ Παπαδάμος (Γραμ.) ΚΟΚΚΙΝΗ
81′ Ταχματζης (Νταηλ.) ΚΟΚΚΙΝΗ
90′ Μπαιρακτάρης (Γραμ.) ΚΟΚΚΙΝΗ
2-3 ΤΕΛΙΚΟ
Νέστωρ Νεστορίου – ΑΟ Κάστωρ 2-6
12′ Δρανιτσάρης 1-0
34′ Κυριακού 1-1
50′ Δρανιτσάρης 2-1
55′ Πήττας 2-2
60 Κυριακού 2-3
64′ Μαλεγκάνος 2-4
70′ Πήττας 2-5
72′ Δημητρακόπουλος 2-6
3ος όμιλος
Παναργειακός – Αστραπή Μεσοποταμίας 0-2
26′ Παπαχρήστου 0-1
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-1
47′ Βασιλειάδης 0-2
0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ελπίδες Μεσοποταμίας – Δόξα Αμπελοκήπων 2-1
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0
55′ Κουσίδης Απ. 1-0
65′ Κουσίδης Απ. 2-0
85′ Βάμβας 2-1
2-1 ΤΕΛΙΚΟ
4ος όμιλος
Δόξα Κορησού – Ηρακλής Πολυκάρπης 1-2
21′ Γάκιας 1-0
45′ Καρανάσιος Σ. 1-1 (πεν.)
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-1
90′ Τσαρνέλας 1-2
1-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΓΣΝΚ Καστοριά – ΑΕ Βίτσιου 1-3
20′ Τσιφλικιώτης 0-1
40′ Μπόγιας 0-2
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-2
62′ Θεμελής 1-2
85′ Δουρμίσης Δ. 1-3
1-3 ΤΕΛΙΚΟ
Οι βαθμολογίες (2η αγωνιστική)
1ος Όμιλος
Ομόνοια Βογατσικού 6
Γράμμος Μαυροχωρίου 3
ΑΣ Πενταβρύσου 3
Κεραυνός Χιλιοδένδρου 0
2ος Όμιλος
ΑΣ Νταηλάκης 6
ΑΕ Γραμμοχωρίων 3
ΑΟ Κάστωρ 3
Νέστωρ Νεστορίου 0
3ος Όμιλος
Αστραπή Μεσοποταμίας 4
Παναργειακός 3
Ελπίδες Μεσοποταμίας 3
Δόξα Αμπελοκήπων 1
4ος Όμιλος
Ηρακλής Πολυκάρπης 4
ΑΕ Βιτσίου 4
Δόξα Κορησού 3
ΑΓΣΝΚ Καστοριά 0
Επόμενοι αγώνες (3ης αγωνιστικής)
1ος Όμιλος
ΑΣ Πενταβρύσου – Γράμμος Μαυροχωρίου
Ομόνοια Βογατσικού – Κεραυνός Χιλιοδένδρου
2ος Όμιλος
ΑΟ Κάστωρ – ΑΕ Γραμμοχωρίων
ΑΣ Νταηλάκης – Νέστωρ Νεστορίου
3ος Όμιλος
Δόξα Αμπελοκήπων – Παναργειακός
Αστραπή Μεσοποταμίας – Ελπίδες Μεσοποταμίας
4ος Όμιλος
ΑΕ Βιτσίου – Δόξα Κορησού
Ηρακλής Πολυκάρπης – ΑΓΣΝΚ Καστοριά