Ισόπαλος με σκορ 1-1 έληξε ο αγώνας μεταξύ των Ελπίδων Καρδίτσας και του ΓΠΟ Καστοριάς στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής

Παιχνίδι για δυνατούς λύτες το σημερινό εναντίον ενός δυναμικού αντιπάλου.

Η αντίπαλος Καρδίτσα με δύναμη και ανορθόδοξο ποδόσφαιρο (γεμίσματα), προσπάθησε να επιβάλει το παιχνίδι της, και το κατάφερε με μια στατική φάση να προηγηθεί στο 12λεπτό.

Αυτό μας αφύπνισε και τα κορίτσια μας απ’εκεί και πέρα επέβαλλαν με ορθολογικό τρόπο να προσαρμόσουν το παιχνίδι μας.

18ο λεπτό και η Τζιάρα ισοφάρισε αλλά ο επόπτης είχε διαφορετική άποψη, καταλογίζοντας οφσαϊτ.

Η ομάδα παίρνει τον έλεγχο του παιχνιδιού και ο αντίπαλος νιώθει ότι έρχεται αυτό που δεν μπορούσε να αποφύγει.

Φάουλ έξω από την περιοχή, και η Μάρκου πάνω από το τοίχος, φέρνει το ματς στα ίσα στο 35ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο με άλλη ψυχολογία οι αθλήτριες μας προσπάθησαν πολύ και έδειξαν ότι θέλουν την νίκη.

2 ευκαιρίες η Τζιάρα, φάουλ της Μάρκου 40 μέτρα από πλάγια στο δοκάρι .

Μπάσιμο της Τζιάρα αποφεύγοντας τρεις αντιπάλους και σε ανατροπή της εντός περιοχής, ο διαιτητής κλείνει τα μάτια.

Τέλος η μεγάλη ευκαιρία στο 95 λεπτό με την Ανδρεάδου μόνη με την Τ/Φ χάθηκε με αδύνατο πλασέ πάνω της.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς στις αθλήτριες μου που έδειξαν χαρακτήρα, πάθος και καρδιά