Με πρωτοφανή προσέλευση κόσμου, έπειτα από δύο δύσκολα χρόνια λόγω της πανδημίας, φωταγωγήθηκε σήμερα, Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022, το χριστουγεννιάτικο δέντρο στην κεντρική πλατεία του Άργους Ορεστικού.
Η ζωντάνια, τα χαμόγελα και ο ενθουσιασμός των παιδιών αλλά και των μεγαλύτερων, έδωσαν ξεχωριστή ομορφιά στην εκδήλωση, κάνοντας τη γιορτινή ατμόσφαιρα όμορφη και ζεστή.
Το σύνθημα για την αντίστροφη μέτρηση έδωσε ο Δήμαρχος Άργους Ορεστικού, Πάνος Κεπαπτσόγλου, ευχόμενος σε όλους χρόνια πολλά γεμάτα αλληλεγγύη και αγάπη για τον συνάνθρωπο, ενώ χριστουγεννιάτικες μελωδίες έψαλλαν η Φιλαρμονική του Δήμου και οι χορωδίες του Μ.Σ. «Η ΟΡΕΣΤΙΣ» και του Συλλόγου Μικρασιατών «Η ΚΥΖΙΚΟΣ».
Το άναμμα του δέντρου τίμησαν με την παρουσία τους ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Καστοριάς κ. Καλλίνικος, η Επικεφαλής του γραφείου του Πρωθυπουργού στην Θεσσαλονίκη, Μαρία Αντωνίου, η Πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου Δυτικής Μακεδονίας, Κάλι Κυριακίδου, ο Αντιπεριφερειάρχης Πολιτικής Προστασίας, Θωμάς Μάνος, ο πρώην Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς, Δημήτρης Σαββόπουλος, ο Εκτελεστικός Γραμματέας της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας Γρηγόρης Γρηγοριάδης, εκπρόσωπος της βουλευτού ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ. Καστοριάς, Ολυμπίας Τελιγιορίδου και ο πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ Καστοριάς, Χαρίλαος Ράπης.
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-1.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-2.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-3.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-4.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-5.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-6.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-7.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-8.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-9.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-10.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-11.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-12.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-13.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-14.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-15.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-16.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-17.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-18.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-19.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-20.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-21.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-22.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-23.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-24.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-25.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-26.jpg)
![](https://sentra.com.gr/wp-content/uploads/2022/12/annama-dentrou-2022-27.jpg)