Στην 9η «στροφή» του πρωταθλήματος και στο μοναδικό παιχνίδι που δεν είχε ξεκάθαρο φαβορί, Νταηλάκης και Γραμμοχώρια, ήρθα ισόπαλοι με σκορ 1-1. Οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα για να πάρουν τους τρεις πολυπόθητους βαθμούς της νίκης, όμως, τελικά, μοιράστηκαν γκολ, κόκκινες κάρτες και βαθμούς.

Συγκεκριμένα, οι «κυανόμαυροι» του Γιάννη Τσεμπερίδη, αν και ευτύχησαν να προηγηθούν (1-0) στο 40′ με τον Τσακλίδη, χρειάστηκαν να αγωνιστούν με έναν παίκτη λιγότερο, καθώς ο Αμπαρτζής αποβλήθηκε στο 42′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στην επανάληψη τα «ελάφια» του Παναγιώτη Αντωνίου μπήκαν δυνατά και κατάφεραν στο 48ο λεπτό με τον Γουίλιαμ να ισοφαρίσουν (1-1), ενώ, 12 λεπτά αργότερα, έμειναν και αυτά με δέκα παίκτες, χάριν στην αποβολή του Λαμπριανίδη (δεύτερη κίτρινη).