Ακόμη μια ήττα στο πρωτάθλημα για την Αστραπή, αυτή την φορά από τον Εδεσσαϊκό στο γήπεδο της Μεσοποταμίας με σκορ 0-3, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηογρίας.

Οι παίκτες του Μίμη Παπαδόπουλου άντεξαν στην πίεση του Εδεσσαϊκού μέχρι το 30′, όμως σε εκείνο το λεπτό οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ (0-1) με τον Τούφα.

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» μπήκαν δυνατά και στο πρώτο κιόλας λεπτό (46′) διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μάνιο. Οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν να πιέσουν και να μειώσουν αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ενώ, το… κερασάκι στην τούρτα της νίκης του Εδεσσαϊκού, έβαλε στο 90′ ο Παπουτσίδη με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Τέλος, η Αστραπή Μεσοποταμίας, στην 25η αγωνιστική έχει εκτός έδρας αγώνα με τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.