Υπέκυψε στην ανωτερότητα του αντίπαλου η ομάδα μας με την κούραση από το παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής με τον ΠΑΟΚ να είναι ανασταλτικός παράγοντας!

Η γηπεδούχος ομάδα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, έφτανε εύκολα στην περιοχή μας με αποτέλεσμα να σημειώσει δυο γκολ ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου, η ομάδα μας μείωσε στο σκορ με την ΤΡΥΓΟΥΤΗ ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα ο διαιτητής αρνήθηκε καταφανέστατο πέναλτι πάνω στην Κωσταρέλα!

Εκεί που όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα αποκτήσει ενδιαφέρον, η Λάρισα πέτυχε το 3-1 στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου και έσβησε τις όποιες ελπίδες για την ομάδα μας!

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού!

Αρχική 11αδα: ΦΟΡΛΙΑΚΑ(Τ), ΦΑΣΙΔΟΥ, ΚΩΣΤΑΡΑ, ΤΣΕΧΕΛΙΔΟΥ, ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΤΡΥΓΟΥΤΗ, ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΟΥ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ
Αλλαγές: ΓΚΩΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ,