Για άλλη μια φορά πάλεψε, μπορούσε να προηγηθεί στο πρώτο μέρος του αγώνα, όμως κατέρρευσε στο β΄ ημίχρονο και γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του 2ου όμιλου της Γ΄ Εθνική κατηγορίας.

Πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο για την Αστραπή Μεσοποταμίας, που είχε δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, με πιο σημαντική αυτήν του Βασίλη Παπαθανασίου που σημάδεψε το δοκάρι.

Ενώ, στην επανάληψη η Θύελλα Σαρακηνών ανέβασε «στροφές» και μέσα σε δύο λεπτά διέλυσε ότι είχε «χτίσει» στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μίμη Παπαδόπουλου, πετυχαίνοντας στο 62′ με τον Κυζιρίδης το 1-0 και στο 63΄ με τον Γκέσιος το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό σκορ 3-0 στο 74′.

Έτσι, η Αστραπή Μεσοποταμίας πλέον και μαθηματικά υποβιβάζεται στην Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Καστοριάς, καθώς απομένουν επτά αγώνες, στους οποίους έχει και ένα ρεπό. Ακόμη και να πάρει στους υπόλοιπους έξι τη νίκη δεν αρκούν οι βαθμοί για να φτάσει τον 9ο της βαθμολογίας που αυτή την στιγμή έχει 32 βαθμούς.

Αστραπή Μεσοποταμίας (Μίμης Παπαδόπουλος): Κρατσιος Χ., Κρατσιος Α., Σιοποβου, Παπαχρήστος, Χαντρι, Ψωμιάδης, Παπαθανασιου, Στασινόπουλος, Κοκοβιδης, Σαββοπουλος και Καραμανιδης Λ.

Αλλαγές: Βασιλειαδης, Κοχλιαδης, Καραπαριδης και Ταμπουράς