Παρά την καλή της εικόνα δεν κατάφερε να πάρει το διπλό στην Φλώρινα και να ανακάμψει ψυχολογικά αλλά και βαθμολογικά.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Η ομάδα της Μεσοποταμίας, σε ακόμη ένα παιχνίδι μπήκε δυνατά από την αρχή, προσπάθησε, αλλά τελικά όπως φάνηκε η τύχη δεν ήταν με το μέρος της και γνώρισε την ήττα στην Φλώρινα με σκορ 2-0.

Αναφορικά με το παιχνίδι, οι «κιτρινόμαυροι» της Αστραπής, μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, όμως στο 16ο λεπτό του αγώνα ο ΠΑΣ Φλώρινας εκμεταλλεύτηκε μια από τις ελάχιστες ευκαιρίες που του δόθηκε και έκανε το 1-0 με τον Ρωμαίο.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Γιώργου Τομόπουλου ανέβασαν κι άλλο στροφές και στο 20΄ θα μπορούσαν να είχαν φέρει το παιχνίδι στα… ίσια με τον Σαββόπουλο να βγαίνει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα αλλά να μην καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ακόμη μια πολύ μεγάλη ευκαιρία χάθηκε και στο 40΄ έπειτα από μια φάση διαρκείας μέσα στα καρέ του ΠΑΣ Φλώρινας, πάλι ο Σαββόπουλος έκανε το σουτ αλλά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και δεν κατάφερε να κάνει το 1-1.

Ενώ, κόντρα στην ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ στο 41ο λεπτό με τον Λεζάκη. Ενώ, στην συγκεκριμένη φάση η Αστραπή διαμαρτύρεται για οφσάιντ.

Στην επανάληψη η Αστραπή συνέχισε να έχει την κατοχή, προσπάθησε να βρει κάποιο γκολ αλλά τελικά χωρίς αποτέλεσμα.

Έτσι, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα γνώρισε την 9η ήττα στο πρωτάθλημα και έμεινε… κολλημένη στην 13η θέση με 7 βαθμούς, 9 λιγότερους από τον Εδεσσαϊκό που βρίσκεται στην γραμμή σωτηρίας.

Αστραπή Μεσοποταμίας: Μεϊμαριδης, Λουδοβάρης, Παλαιοδημος, Καραμανίδης Γ., Κράτσιος Α., Σιοπόβου, Σαββόπουλος, Χότζα, Κοκοβίδης, Στασινόπουλος, Ταρέλι ενώ αλλαγές πέρασαν οι Γάκιας , Κρομλιδης , Χαντρι και Καραμανιδης Λ.