Δεύτερος αγώνας μπαράζ για την ομάδα μας εκτός έδρας με την Ολυμπιάδα Υμηττού με θετικό αποτέλεσμα , ισοπαλία 0-0 σε όλα τα επίπεδα.

Πρώτο ημίχρονο με ευνοϊκό αέρα για εμάς το οποίο δεν εκμεταλλευτήκαμε όσο έπρεπε χάνοντας την ευκαιρία με στατικές φάσεις όπως κόρνερ (23’Μαρκου ), με την Μουστάκη να μην αξιοποιεί την φάση και κάποια σουτ (Μάρκου 32’) και δυο επόμενες ευκαιρίες (Κυριζσκη 40’-43’).Από την άλλη ο αντίπαλος μη βρίσκοντας λύσεις να διασπάσει την δυνατή άμυνά μας, επέλεξε από μακρινές αποστάσεις κάποια σουτ τα οποία ήταν άστοχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο αντιστράφηκαν οι ρόλοι αφού ο αέρας έπαιξε καθοριστικό ρόλο σε αυτό χωρίς όμως να μας επηρεάσει αφού η ομάδα μας έδειξε ανωτερότητα και καλύτερη φυσική κατάσταση από τον αντίπαλο κρατώντας τον μακριά από την εστία μας .

Δυνατό παιχνίδι κέντρου με αμφότερες μονομαχίες χωρίς να ξεφύγει από τα αντιαθλητικά επίπεδα δείχνοντας όλες οι αθλήτριες σεβασμό για τον αντίπαλο, ήθος και ποιότητα χαρακτήρα. Στο 75’ ένα άσκοπο κόρνερ έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλο να απειλήσει με διπλό δοκάρι από το κόρνερ . Η ομάδα μας ανέβασε ρυθμούς , έκλεισε την αντίπαλο στην περιοχή της χωρίς ομως να απειλήσει ιδιαίτερα . Αποτέλεσμα αυτού ήταν να εκμεταλλευτεί ο Υμηττός μια αντεπίθεση στην οποία αποσόβησε σωτήρια με την επέμβαση της η τερματοφύλακας μας (Βλασιαδου 81’) σε σουτ μέσα από την περιοχή . Σουτ της (Μαρλεν 85’) δεν απείλησε ιδιαίτερα αλλά η μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας ήρθε με την (Τζιαρα 88’) μετά από αναταραχή στην μικρή περιοχή της αντιπάλου το πλασέ κατέληξε στην αγκαλιά της αντίπαλου τερματοφύλακα.

Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα της Ολυμπιάδας Υμηττού για την άψογη φιλοξενία της ,για την ποιότητα των χαρακτήρων τους σε όλα τα επίπεδα . Ευχόμαστε να ολοκληρώσουν με επιτυχία τους στόχους τους!!